in ,

Ľudia sú zdesení – ako dlho vydrží váš obľúbený džús v papierovom pohári od McDonald’s?!

Ak sa ponoríte do hlbín YouTube, nájdete rôzne videá s časozberom. Avšak nemali by ste sa ponárať príliš ďaleko, lebo môžete naraziť na amatérske experimenty, ktoré sa zaoberajú tým, ako dlho trvá, kým sa v jedle McDonald’s vytvorí pleseň. Alebo ako dlho dokáže pohár McDonald’s udržať tekutinu.

Jeden kanál na YouTube v roku 2020 vytvoril časozber, aby zistil, ako dlho vydrží tekutina v poháre od Mcdonald´s. Výsledok vás rozhodne prekvapí, ale rovnako aj znechutí.

Kanál na YouTube, Photo Owl Time Lapse, trval na tom, že zmyslom videa nebolo znevážiť spoločnosť, kanál ju v skutočnosti pochválil za jej dlhoročné úsilie v oblasti ochrany životného prostredia. Vysvetlenie experimentu v popise videa bolo: „Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako dlho papierový pohár McDonald’s udrží váš nápoj? Ja tiež. Pozrite si toto časozberné video s papierovým pohárom McDonald’s a zistíte to. Pre tento projekt som zachytil viac ako 124 000 fotografií.“

„Zaznamenával som pomarančový džús, Pepsi a vodu. Vodu som vylúčil skoro, pretože sa s ňou nič zaujímavé nestalo, len sa pomaly vyparovala, a odstránením tohto pohára som mal na obrazovke viac miesta pre zvyšné 2 poháre. A Pepsi som odstránil tiež z toho istého dôvodu, aby som sa mohol priblížiť k poháru s pomarančovým džúsom, ktorý začal vyzerať najhoršie. Občas som ho doplnil vodou, pretože sa vyparila, a hlavným cieľom bolo „rozbiť“ pohár.“

person holding white and red mcdonalds disposable cup on beach during daytime
Autor tejto fotografie je Gioia Maurizi

Uplynulo 5 dní, a voda a pepsi sa zdali byť v poriadku, ale na pomarančovom džúse rýchlo začala klíčiť pleseň. Na 7-my deň bol pohár s pomarančovým džúsom čierny s čiernou plesňou. V pepsi sa začali objavovať malé škvrny plesne. Približne po 50-tich dňoch sa pohár s pomarančovým džúsom začal rozpadávať a vytekať. Na 90-ty deň sa experiment zameriaval už len na pohár s pomarančovým džúsom a pleseň sa naďalej rozrastala. Prišiel deň 200 a pohár sa začal prevracať, strácať svoj tvar a na 231. deň sa úplne prevrátil.

Ľudia na sociálnych sieťach písali, že celý experiment je nechutný, ale neboli prekvapení, že pomarančový džús nazbieral toľko plesne až nakoniec oslabila papierový pohár.

Photo Owl Time Lapse/youtube

„Pocta tomuto chlapíkovi, hnijúci džús musel hrozne smrdieť!“, napísal jeden používateľ.

„Napil som sa svojho pomarančového džúsu práve vtedy, keď ten vo videu začal plesnivieť, stálo to zato,“ napísal ďalší.

„Pozerať toto video počas jedenie asi nie je najlepší nápad, aký som kedy dostal,“ dodal zdesený používateľ.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre