in

Ľudia sú zhrození! Majiteľka domu objavila pod podlahovými doskami nechutný čierny výrastok

Austrália je zvláštne, divoké a nádherné miesto, ale sú tam aj veci, z ktorých ľuďom behá mráz po chrbte. Zabudnite na pavúky, hady a chobotnice s modrými krúžkami, krajina má aj niečo, čo vyzerá ako priamo zo Stranger Things.

Hannah Sycamore zverejnila fotografiu svojho domu v Melbourne po odstránení podlahových dosiek. Podlahové dosky boli mokré a bolo ich potrebné odstrániť a je jasné, že niečo sa tešilo z vlhkého prostredia. Fotografie výrastku nahrala na facebookovú stránku Australia & New Zealand Fungus Identification, aby zistila, či niekto nevie, čo to je.

Hannah Sycamore/Australia & New Zealand Fungus Identification/facebook

Stránka je zvyčajne plná obrázkov húb a iných podobných vecí, ale táto určite vynikala. Komentáre však boli plné odkazov na Stranger Things a znepokojených ľudí.

V jednom z nich sa píše: „Som skutočne vydesený.“

Našťastie sa v skupine našli ľudia, ktorí ponúkli úprimné rady, čo by to mohlo byť. Jeden z nich navrhol, že by to mohla byť slizová pleseň, zatiaľ čo iní naznačili, že by to mohli byť korene stromov.

„Vyzerá to ako obuvnícka rizomorfná rastlina Armillaria,“ znel jeden komentár.

„Máte pred týmto domom stromy? Pravdepodobne sa melanizované hýfy rozbehli pozdĺž koreňov pod domom a potom hore do stavby. Asi sa na to musí pozrieť stavebný inžinier.“

Hannah Sycamore/Australia & New Zealand Fungus Identification/facebook

Dr. Patricia Kaishianová, kurátorka mykológie v Newyorskom štátnom múzeu, pre denník New York Post uviedla, že len z obrázkov sa to dá ťažko určiť.

„Bez osobného preskúmania huby (mikroskopického pohľadu a hľadania ďalších znakov v štruktúre) si nemôžem byť stopercentne istá,“ povedala doktorka Kaishianová.

„Ale vyzerá to ako mycélium huby „mokrej hniloby“ s názvom Coniophora puteana, niekedy nazývanej aj pivničná hniloba. To by bol môj odhad, vychádzajúci len z týchto fotografií.“

Zdroj 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre