Ľudia veriaci, že Zem je plochá, plánujú vlastnú plavbu loďou – zabudli na navigáciu založenú na guľovom tvare Zeme

Skupina ľudí, ktorí veria, že Zem je jeden obrovský plochý disk oznámili, že si urobia vlastnú plavbu výletnou loďou. Výlet je naplánovaný na rok 2020. Nemali by ste im však hovoriť to, že navigácia lodi je založená na “guľovom” tvare Zeme.

Flat Earth in space with sun and moon

Skupinka nadšencov, ktorí veria tvrdeniu, že Zem je plochá, si na rok 2020 pripravili plavbu len pre svojich prívržencov. Podľa ich slov to má byť “najväčšie, najodvážnejšie a najlepšie dobrodružstvo“. Výlet organizovaný medzinárodnou konferenciou The Flat Earth sľubuje, že loď bude vybavená luxusom, v podobe reštaurácie, bazénov s možnosťou umelých vĺn určených na surfovanie. Na výletnej platbe sa zúčastní aj niekoľko osobností, napríklad rapper B.o.B či televízna osobnosť Tila Tequila.

Nastal tu pre nich jeden problém. Zabudli na to, že navigačné systémy všetkých plavidiel sa spoliehajú na skutočnosť, že Zem nie je plochá. Týmto teoreticky vyvracajú svoje tvrdenie o plochej Zemi. Experti hovoria, že samotná existencia systému GPS dokazuje skutočnosť, že Zem nemôže byť plochá. K ich tvrdeniu sa pridáva aj skúsený kapitán Henk Keijer.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Výhoda škaredej ženy

Egyptská univerzita vyhodila študentku kvôli objímaniu s mužom