in

Manažér stratil peňaženku bez údajov. Dobrák mu ju vrátil geniálnym spôsobom cez online banking

Zvykne sa hovoriť, že v peňaženke nosíme celý svoj život. Cez rôzne naše identifikačné údaje, preukazy, karty, až po samotnú hotovosť. Nejeden z nás už takmer zinfarktoval, keď svoju „zmenšenú truhlicu“ nenašiel tam, kde ju položil, či dal. Pred pár rokmi sa takýto prípad stal jednému manažérovi britskej finančnej spoločnosti Wise. 

Zdroj: Wikimedia Commons

Tim Cameron sa raz vracal z práce domov ako v bežný pracovný deň, keď zrazu zistil, že mu chýba peňaženka. V nej sa žiaľ nenachádzalo dostatočné množstvo údajov, ktoré by potenciálnemu nálezcovi (a v lepšom prípade „nezlodejovi“) umožnili vrátiť nájdenú vec svojmu majiteľovi. Ako sa však čoskoro ukázalo, peňaženka padla do rúk dobrákovi Simonovi, ktorému nedostatok relevantných údajov o majiteľovi nerobil absolútne žiaden problém. S neľahkou situáciou si poradil vskutku geniálnym spôsobom.

Nálezcovi alias dobrému Samaritánovi, ako ho Cameron nazval na sociálnej sieti X, pomohla Timova kreditná karta v nájdenej peňaženke. Na nej našiel číslo bankového účtu, na ktorý vykonal 4 online transakcie v hodnote jednej pence, pričom pri každej zanechal rozkúskovaný textový odkaz pre majiteľa. Ten potom dohromady znel: „Čau, našiel som tvoju peňaženku na ceste, napíš mi alebo mi zavolaj.“

Simon musel vykonať až 4 transakcie, pretože ho limitoval počet znakov pri textovom odkaze. V jednom z nich zanechal manažérovi aj svoje telefónne číslo, prostredníctvom ktorého ho Tim Cameron napokon úspešne kontaktoval.

Ako neskôr (ne)šťastník uviedol, svojmu záchrancovi nikdy nevrátil 4 pence použité pri vytváraní záchranného odkazu. Namiesto toho mu kúpil fľašu červeného vína a so svojím príbehom sa podelil na sociálnej sieti Twitter (dnešný X), kde sa jeho príbeh stal virálnym. Dobrí ľudia ešte predsa len nevymreli. Ani tí geniálni.

Zdroj

 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre