in

Matka, ktorá čelila tvrdej kritike za odstránenie veľkého materského znamienka svojho dieťaťa, odhaľuje svoje dôvody

Brooke Atkins a jej partner netrpezlivo očakávali príchod ich syna. Krátko po jeho narodení si však na tvári všimli výrazné znamienko, ktorý mu mohlo spôsobiť vážne zdravotné problémy. Keď sa rodičia rozhodli dať mu toto materské znamienko odstrániť laserom, čelili určitej kritike. Napriek tomu sa dotknutá matka podelila o svoje dôvody, prečo zvolila laserové odstránenie materského znamienka svojho syna, a svoje rozhodnutie statočne obhajovala.

Brooke, ktorá žije v oblasti Gold Coast v austrálskom Queenslande, privítala svojho syna Kingsleyho na svete v roku 2022. Ona a jej partner Kewene dostali správu, že ich syn má zriedkavý zdravotný stav. Zatiaľ čo takéto materské znamienka sú zvyčajne neškodné, ich prítomnosť na tvári, najmä v oblasti očí, môže súvisieť so stavmi, ako je Sturge-Weberov syndróm a glaukóm. Tieto stavy môžu spôsobiť záchvaty, iné postihnutia a potenciálne zhoršenie zraku, čo môže v konečnom dôsledku viesť k slepote.

Zdroj: kingsley_colvin / Instagram

Brooke sa preto rozhodla, že dá svojmu synovi odstrániť materské znamienko pomocou laserového ošetrenia. Kvôli tomuto rozhodnutiu zožala kritiku od ľudí, ktorí ju nazvali „monštrom“ za to, že sa rozhodla odstrániť materské znamienko svojho dieťaťa. Takéto znamienko však môže spôsobiť vyvýšené hrbolčeky, vyvýšeniny a riziko cievnych pľuzgierov, ktoré môžu nebezpečne krvácať, a keď sa znamienko dostane do tohto štádia, je už ťažké ho liečiť laserom, pretože koža je už príliš poškodená. V súlade s tým dotknutá matka tvrdila, že jej rozhodnutie bolo urobené v najlepšom záujme jej dieťaťa.

Zdroj: kingsley_colvin / Instagram

Brooke ďalej objasnila, že zámerom laserového ošetrenia nebolo úplne odstrániť materské znamienko, ale zachovať zdravie pokožky a vyhnúť sa ďalšiemu poškodeniu postihnutej oblasti. Napriek tomu niektorí jednotlivci aj naďalej kritizovali matku za to, že sa rozhodla pre tento postup. Jeden používateľ tvrdil, že materské znamienko bolo sotva viditeľné, čím naznačil, že liečba bola skôr v prospech matky ako dieťaťa. Ďalší ju obvinil, že potenciálne spôsobila, že sa jej syn bude už od útleho veku cítiť neistý.

Zdroj: kingsley_colvin / Instagram

Otvorene vyjadrila svoje sklamanie z drsných komentárov a zdôraznila, že spôsobili emocionálnu bolesť jej aj jej rodine. Vyjadrila želanie, aby ľudia lepšie porozumeli stavu jej syna predtým, ako vynesú súd. „Som kritizovaná za laserovanie tváre môjho dieťaťa, ale viem, že mám pravdu,“ trvala na svojom. „Nie je to tak, že by som jedného dňa vstala a rozhodla sa: Hej, zbavím sa jeho materského znamienka. Nemyslím si, že je pekné. Myslím si, že je to najkrajší chlapec na celom svete. O tom niet pochýb,“ pokračovala vo vysvetľovaní.

Zdroj: kingsley_colvin / Instagram

Našťastie aj napriek rozsiahlej kritike na sociálnych sieťach, ktorá sa týkala jej rozhodnutia zvoliť túto procedúru, sa na jej obranu postavili aj iní. Argumentujú tým, že ako jeho matka vie, čo je pre neho najlepšie.

Zdroj: kingsley_colvin / Instagram

Okrem toho sa podelila aj o to, že ich cesta sa len začala a je pred nimi ešte značný kus. Napriek vyše 20 návštevám v nemocnici, konzultáciám s 10 rôznymi odborníkmi na 5 lekárskych oddeleniach a početným testom a ošetreniam je jej syn naďalej šťastným, láskavým a milým dieťaťom.

Zdroj: kingsley_colvin / Instagram

Brooke si zachováva optimistický pohľad na budúcnosť svojho syna a je neochvejná vo svojom odhodlaní podporiť ho v akýchkoľvek problémoch, ktoré môžu nastať.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre