in

Mike Myers sa vracia ako hlas zlobra v animáku „Shrek 5“

Mike Myers, Eddie Murphy a Cameron Diaz sa vracajú do svojich úloh Shreka, somára a princeznej Fiony v novom animovanom dobrodružstve. Uvedenie rozprávkovej komédie je naplánované na 1. júla 2026, teda v čase 25. výročia uvedenia pôvodného filmu, ktorý bol natočený podľa obľúbenej detskej knihy Williama Stiega.

Najnovší film o Shrekovi – Shrek Forever After – bol vydaný v roku 2010. Táto franšíza zahŕňa aj niekoľko spinoffov Kocúr v čižmách s Antoniom Banderasom ako očarujúcou mačkou. V rokoch 2001 až 2010 vydala franšíza „Shrek“ štyri celovečerné filmy.

Zdroj: ivancastano/Deviantart

Pôvodný film „Shrek“ premenil DreamWorks Animation na výkonné štúdio s celosvetovým zárobkom 487 miliónov dolárov. Film sa stal prvým držiteľom Oscara v kategórii animovaných filmov. „Shrek 2“ zarobil 928 miliónov dolárov. Oba filmy súťažili o Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DreamWorks (@dreamworks)

Zatiaľ čo „Shrek tretí“ a „Shrek navždy po“ získali menej uznania ako prvé dva filmy, stále dokázali zarobiť 813 miliónov dolárov a 752 miliónov dolárov na celom svete. Obidva spinoffy „Puss in Boots“ boli tiež divadelnými hitmi a zarobili 555 miliónov dolárov a 484 miliónov dolárov.

1. Zdroj                                           2. Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre