in

7 momentov, ktoré prekvapili američanov po príchode do Európy

Keď príde Európan do Ameriky, je to pre neho úplne iný svet. Ale to isté sa deje aj Američanom, ktorí navštívia Európu. Týchto 7 WTF momentov si prežili počas ich výletov do našich krajín.

 

#1

Koľko že to máte platenej dovolenky?! Práceneschopnosť? A verejné zdravotníctvo? A mne hovorili, že nežijem v socialistickej diere. Amerika, klamala si mi!

 

#2

Zakopol som v Anglicku na eskalátore a v nemocnici som dostal zopár stehov. Keď som si vypýtal účet, vysmiali ma. „Aký účet? Tu ste v civilizovanom svete.“

 

#3

V Toulouse vo Francúzsku som zašiel na večeru do miestnej príjemnej reštaurácie a objednal som si večeru. Keď mi prišlo jedlo, bol som prekvapený a opýtal som sa, „A kde je prosím vás zvyšok?“ Čašníčka sa zasmiala a keďže vyrastala v Kanade, tak dobre rozumela čomu sa čudujem. Pokojne mi povedala, aby som to zjedol a keby som bol náhodou ešte hladný, môžem si objednať ďalší chod. Zjedol som svoju porciu a bol som úplne napchatý. Bol to totálny WTF okamih, keď som si uvedomil, aké sýte a kvalitné jedlo tu máte.

 

#4

Môj najväčší WTF moment bol návrat do Štátov. Bol to taký downgrade.

 

#5

Hlavne ma zarazilo, aké je v Európe všetko staré, zachovalé a integrované do bežného života. Krčma, ktorá stojí na tom istom mieste od 11. storočia. Reštaurácia v katedrále z 18. storočia. Alebo ubytovanie v Prahe v hoteli, ktorý funguje už od 15. storočia.

 

#6

Francúzske maslo ma prinútilo pozastaviť sa a zamyslieť sa nad krásou života. Ani ma len nenapadlo, že sa dá maslo vyšperkovať do takej dokonalosti.

 

#7 

Siesta skutočne v Španielsku existuje. Myslel som si, že je to len nejaká archaická vec, ktorú ľudia kedysi robili, ale nie. Proste sa všetko hoďku-dve zavrie. Dokonca aj najväčšie turistické miesta, jednoducho 99% obchodov a služieb je zavretých.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre