in

Motocyklistu previezli do nemocnice kvôli tarantule prechádzajúcej cez cestu

Tarantula prechádzajúca cez cestu spôsobila kolíziu, kvôli ktorej museli motocyklistu previezť do nemocnice v Kalifornii. Dvaja turisti zo Švajčiarska prudko zabrzdili, aby sa vyhli zabitiu pavúka, keď ho videli prechádzať v Národnom parku Death Valley.

Zdroj: Terry Feuerborn/Flickr

24-ročný Kanaďan na motorke potom narazil do zadnej časti prenajatého karavanu. „Pavúk odišiel bez zranení,“ dodala Správa národného parku (NPS). Motocyklistu previezli na ošetrenie do nemocnice Desert View v Pahrumpe v Nevade. Jeho stav zatiaľ nie je známy.

Zdroj: Madhu Shesharam/Pexels

Vedúci NPS Mike Reynolds, ktorý sa ako prvý dostal na miesto nešťastia, vyzval verejnosť, aby „jazdila pomaly, najmä kvôli strmým kopcom v parku. Naše cesty majú stále štrkové záplaty v dôsledku povodňových škôd a voľne žijúce zvieratá všetkých veľkostí sa môžu nachádzať všade v okolí,“ povedal.

Zdroj: Thank You (24 Millions ) view´s photostream/Flickr

Väčšina ciest parku zostáva uzavretá po obrovských záplavách spôsobených búrkou Hilary v auguste. NPS varovala, že tarantuly sú najčastejšie pozorované na jeseň, keď samce opúšťajú svoje nory a hľadajú si partnerky.

Uhryznutie tarantulou je na pocit podobné včeliemu bodnutiu a nie je pre ľudí smrteľné. Incident nie je prvý tohto druhu, ktorý sa týka turistov v amerických národných parkoch.

Zdroj: Israel Delgadillo Figueroa/Pexels

V júli utrpela 47-ročná žena z Phoenixu vážne zranenia hrudníka a brucha po uhryznutí bizónom v národnom parku Yellowstone. V tom istom mesiaci bolo osemročné dieťa napadnuté pumou a utrpelo ľahké zranenia v národnom parku Olympic v štáte Washington.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Postava z filmu, ktorá vám nedá spávať

Bomby zo sociálnych sietí #855 – baby hľadajú spoločnosť na Silvestra, dočkali sa len vtipných komentárov