in

Multipla prišla o svoje prvenstvo najškaredšieho auta. Rusi predstavili svoj prvý elektromobil

Rusko vyrobilo elektromobil, ktorý má vzbudiť pozornosť svojím vzhľadom a cenou. Tento elektromobil nesie názov „Avtotor Amber“ a bol vyvinutý Moskovskou polytechnickou univerzitou v spolupráci s firmou Avtotor.

foto: MAMI

Rusko a jeho nezvyčajný elektromobil

Tento elektromobil je dosť odvážny vo svojom dizajne. Niektorí ho dokonca nazývajú najškaredším autom v histórii a bohužiaľ Fiat multipla tak príde o svoje prvenstvo. Jeho výroba je plánovaná v roku 2025, ale už teraz je predmetom veľkého záujmu (ale asi nie takého, aký očakávli).

foto: MAMI

Nový elektromobil s ruským charakterom

Avtotor Amber má byť cenovo dostupný elektromobil, čo znamená, že by mohol byť dostupný širšej verejnosti. Jeho špecifikácie nie sú zatiaľ verejne známe, ale tvorcovia hovoria, že všetky jeho súčasti budú vyrobené v Rusku. Okrem toho, namiesto priameho nákupu batérie, budete mať možnosť si ju prenajať.

foto: MAMI

Elektromobil pod ochrannou známkou „Amber“

Tento elektromobil bude niesť ochrannú známku „Amber,“ ktorú si spoločnosť Avtotor registrovala. Pracujú aj na konečnom dizajne, takže to, čo sme videli ako prototyp, sa môže ešte zmeniť.

Aj keď môže vyzerať netradične a niektorí ho môžu považovať za „najškaredší“ elektromobil resp. vozidlo na svete, je to zaujímavý krok Ruska smerom k elektrickej mobilite. Bude zaujímavé sledovať, ako sa tento projekt vyvíja a či sa stane populárnym na trhu elektromobilov.

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre