in

Muž bol skritizovaný za to, že vo vlaku odmietol ponúknuť svoje miesto tehotnej žene

Nikomu sa nechce stáť celú cestu vo vlaku a ak by sme aj mali na výber, samozrejme by sme si sadli. Väčšina z nás by sa však vzdala svojho miesta pre niekoho iného – pre tehotnú ženu, starších ľudí alebo tých, ktorí sú menej schopní stáť. Alebo len pre niekoho, kto vyzerá, že by si rád sadol.

Tento chlapík bol skritizovaný po tom, čo sa odmietol vzdať svojho miesta kvôli tehotnej žene. Mladý muž sa na fóre Reddit spýtal, či je on ten zlý preto, lebo „odmietol ponúknuť svoje miesto tehotnej žene a požiadal starú dámu, aby sa starala o svoje veci“. V príspevku, ktorý bol odvtedy už vymazaný, vysvetlil, že po niekoľkých staniciach nezostali vo vlaku „voľné miesta“ a vošla tehotná žena.

Vysvetlil, že tí, ktorí sedeli okolo neho, boli „oveľa starší“, ale: „Nebol som si istý, či jej mám ponúknuť svoje miesto alebo nie. Práve som nad tým rozmýšľal, keď jej stará žena, ktorá sedela neďaleko, povedala, aby si sadla na moje miesto.“

Zdroj: Premier Global

To ho nahnevalo a povedal jej: „Nemohli by ste sa proste len opýtať? Povedzte niekomu inému, aby uvoľnil jeho miesto. Je to moje miesto, ja sám sa musím rozhodnúť.“ A trval si na svojom, keď sa žena spýtala, či „nevidí, že je tehotná“ a on je „schopný stáť“. Čím viac ľudí naňho zízalo, tým viac bol nahnevaný.

„Niekoľko ďalších ľudí ma požiadalo, aby som ju pustil na svoje miesto, ale ja som nepočúval. Povedal som starej žene, nech sa stará o svoje veci, nezasahuje do tých mojich a že mám plné právo tam zostať sedieť. Vyzerala veľmi urazene a pravdepodobne som na každého spravil zlý dojem, ale jej postoj sa mi nepáčil.“

Zdroj: FreeImages

Nie je prekvapením, že veľa ľudí komentovalo, že jej „mal ponúknuť“ svoje miesto. Iní poukázali na to, že hoci „nemusel ponúknuť miesto niekomu inému“, bolo by to zdvorilé. Niekto tiež napísal: „Prejavil si veľmi výrazný nedostatok empatie voči niekomu vo fyzicky náročnom stave, kto ti neurobil nič zlé.“ A ako by ste sa v takejto situácii zachovali vy?

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Bomby zo sociálnych sietí #861 – vtipne mu v komentároch poradili, ako originálne požiadať priateľku o ruku

Najväčšia zábava pre chlapov v bare po polnoci