in

Muž, ktorý žil ako koza hovorí: „Je to zvláštna doba. Bolo zábavné byť na chvíľu oslobodený od stresu.“

Istý muž opisuje, ako bol v každodennom živote natoľko vystresovaný, že sa rozhodol žiť ako koza. Thomas Thwaites, známy ako „kozí muž“, napísal o svojej nezvyčajnej voľbe životného štýlu v knihe GoatMan: How I Took A Holiday From Being a Human.

Zdroj: Pixabay/Pexels

V rozhovore pre BBC Radio 4 Today Programme tento 34-ročný muž povedal, že sa rozhodol po tom, ako strážil šťastného, ​​radostného psa svojej netere, keď si pomyslel, že by bolo pekné si oddýchnuť od všetkého stresujúceho.

Zdroj: Jake Heinemann/Pexels

Povedal, že si pamätá, ako si ako dieťa myslel, že keby bol mačkou, nemusel by chodiť do školy.  Po získaní podpory a finančných prostriedkov prišiel pán Thwaites s niekoľkými prototypmi vrátane drevenej konštrukcie, ale nakoniec použil protetické končatiny a chodil po poli s kozami.

Zdroj: Brenda Timmermans/Pexels

„Išiel som na koziu farmu v Alpách a nechal som si vyrobiť nejaké protetiky od lekára na protetickej klinike University of Salford, vrátane protetických kopýt a protetických zadných nôh,“ povedal. Povedal, že sa dokonca pokúsil dať svojmu žalúdku podobné tráviace vlastnosti ako koza jedením trávy.

Zdroj: Spencer Selover/Pexels

Pán Thwaites dodal, že by odporučil byť kozou a opísal to ako „zvláštny druh času“. Na kozej farme vydržal tri dni, kým odišiel a prešiel cez Alpy a teraz sa šťastne vracia do normálneho ľudského života.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre