in

Muž kúpil opustenú budovu školy a pretvoril ju v domov pre svoju dcéru. Už dva roky ju renovuje

Niektorí si rovno kúpia domy či byty, ktoré prešli rekonštrukciou a sú plne zariadené, iní zas radi odvedú prácu vlastnými rukami. Táto rodina to však povýšila na nový level, keď si kúpili opustenú budovu školy. Vedeli pritom, že im renovácia týchto priestorov zaberie roky.

Zdroj: TikTok/@sarahmcollis

Sarah Collisová zdieľala na TikToku (@sarahmcollis) video, v ktorom odhalila nezvyčajný nový dom svojej rodiny, ktorý jej otec „náhodne kúpil“. Zábery ukazujú veľkú telocvičňu, poslucháreň, jedáleň, chodby plné skriniek a, samozrejme, niekoľko tried.

Osemnásťročná Collisová uviedla, že jej otec, 43-ročný Jason Collis, kúpil opustenú školu v meste Ducktown v štáte Tennessee pred niečo vyše dvoma rokmi, pričom pre Newsweek prezradil, že jej „hrozilo zbúranie“. Mal pocit, že škola, ktorú navštevoval, keď bol mladší, má „príliš veľký potenciál“ na to, aby prišla nazmar, a teraz plánuje celú budovu zrekonštruovať.

Zdroj: TikTok/@sarahmcollis

„Je to dôležitá súčasť histórie nášho mesta a roky stála prázdna,“ povedal Collis. „Má tri poschodia, nepočítajúc kotolňu, a má približne 75 000 štvorcových metrov.“

Predpokladá sa, že škola, ktorá sa nazývala Kimsey Junior College, bola postavená v 30. rokoch 20. storočia a v roku 2006 ju zatvorili. Napriek svojmu zatvoreniu bola budova s 13 učebňami dlho neoddeliteľnou súčasťou komunity Ducktownu a je zapísaná v národnom historickom registri.

V posledných rokoch sa zdalo, že škola chátra a bola značne zdevastovaná zvnútra aj zvonku. Pre rodinu Collisovcov znamenala veľmi veľa a nechceli, aby úplne zanikla, preto sa stala ich domovom.

Bude pritom trvať niekoľko rokov, kým otec zrekonštruuje celú školu, ale podľa Collisovej už teraz vyzerá „desaťkrát lepšie“.

@sarahmcollis outta pocket decision #fyp ♬ original sound – ༺♡༻

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre