in

Muž podvádzal manželku, teraz žaluje spoločnosť Apple za to, že omylom odhalila jeho aféru

Istý muž zo Spojeného kráľovstva sa snaží súdnou cestou vymôcť od technologického giganta Apple 5 miliónov libier (5,8 milióna eur) a obviňuje ho, že synchronizáciou jeho iPhonu s rodinným počítačom iMac prezradil jeho manželke súkromné správy s inými ženami.

Zdroj: Pexels

V posledných rokoch manželstva Richard (nie je to skutočné meno muža) vyhľadával služby sexuálnych pracovníčok, s ktorými si písal prostredníctvom svojho osobného iPhonu. Vždy si dával veľký pozor, aby správy zo svojho telefónu vymazal, ale tvrdil, že nevedel, že spoločnosť Apple umožňuje zdieľanie správ prostredníctvom rôznych platforiem (iPhone, iPad alebo iMac) po prihlásení do rovnakého účtu.

Jedného dňa, keď sa jeho manželka prihlásila do rovnakého rodinného účtu na iMacu, objavila roky pikantných správ medzi Richardom a viacerými ďalšími ženami, z ktorých sa vykľuli sexuálne pracovníčky.

Zdroj: Pexels

Nakoniec sa s ním rozviedla a odišla s viac ako 5,8 milióna eur. Richard zo všetkého viní Apple a chce, aby ho americká spoločnosť odškodnila.

„Ak vám povedia, že správa je vymazaná, máte právo veriť, že je vymazaná,“ povedal Richard pre The Times. „Keby v správe stálo: ‚Tieto správy sú na tomto zariadení vymazané‘, bolo by to vodítko. ‚Tieto správy sú vymazané len na tomto zariadení‘, by bol oveľa jasnejší ukazovateľ.“

Zdroj: Pexels

Richard teraz chce, aby ho spoločnosť Apple odškodnila a dala mu všetky peniaze, ktoré on musel zaplatiť svojej manželke pri rozvode, a tiež dal za súdne poplatky, a s týmto cieľom sa obrátil na londýnsku právnickú firmu Rosenblatt.

Teraz sa snaží o hromadnú žalobu a vyzýva používateľov Apple v podobných situáciách, aby sa ozvali a pridali sa k nemu v jeho boji proti technologickému gigantovi. Vinu za podvádzanie si očividne neprisudzuje a verí, že ak by ho Apple neprezradil, stále by bol šťastne ženatý. 

„Dalo by sa to prekonať, keby to zistenie nebolo také náhle, brutálne a rozrušujúce,“ povedal Richard pre The Times. „Boli sme veľmi šťastne zosobášení viac ako 20 rokov. Vynikajúce manželstvo sme zahodili kvôli niečomu, čo robí veľa mužov a niektoré ženy.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre