in

Muž predstieral, že je právnik. Vyhral 26 súdnych prípadov, než ho stihli odhaliť.

Brian Mwenda z Kene pravdepodobne videl priveľa filmov a seriálov o právnikoch, pretože bez akéhokoľvek vyučenia dokázal dokonale predstierať, že je skutočný právnik, a dokonca vyhrať 26 súdnych prípadov.

Podľa výpovedí žiadny zo sudcov vôbec nepochyboval o jeho profesii a na každom zo spomínaných 26 súdov sa ako právnik choval skutočne profesionálne. Pôsobil sebavedomo a dokonale ovládal právnický slovník, dokázal sa oháňať právom a zákonmi.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Brian Mwenda (@brian._.mwenda)

Všetko by išlo hladko a autority by pravdepodobne potrebovali ešte viac času na jeho odhalenie, keby sa IT oddeleniu neprihlásil skutočný Brian Mwenda Ntwiga. Tvrdil, že sa nedokáže prihlásiť do svojho konta v právnickom systéme, ktoré do toho momentu nevyužíval, pretože aktívne nevykonával právnickú činnosť.

Zdroj: Pexels / Ekaterina Bolovtsova

Pokusy vyriešiť tento problém doviedli právoplatného majiteľa konta spolu s IT technikmi ku skutočnosti, že niekto cudzí kompletne zmenil prihlasovacie a iné údaje daného konta a aktívne ho používal v praxi namiesto neho. Brian Mwenda sa teda rozhodol jednoducho si zobrať niekoho právnickú identitu a vystavať na nej svoju kariéru.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Brian Mwenda (@brian._.mwenda)

Prekvapivo, veľa ľudí sa stavia na stranu falošného právnika a hovorí, že aj napriek tomu, že tento muž nemá skutočný právnický titul a vydával sa za niekoho iného, malo by mu byť dovolené v právnickej činnosti pokračovať. Množstvo ľudí ho dokonca považuje za génia bez tradičných kvalifikácií.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Brian Mwenda (@brian._.mwenda)

Napriek všetkému ale Brian Mwenda tvrdí, že celá situácia je len jedno veľké nedorozumenie a chce sa pokúsiť dokázať svoju nevinu. Bude Keňa svedkom jeho 27. súdneho víťazstva, ak bude obhajovať sám seba?

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Klimatizácia

Zoznámte sa so ženou, ktorá chce mať najväčšie pery a lícne kosti na svete