in

Muž sa snažil skryť ukradnutého koňa vo svojom byte na treťom poschodí + VIDEO

Za krádež koňa a pokus o jeho ukrytie vo svojom byte na treťom poschodí hrozí 19-ročnému mužovi väzenie na tri mesiace až päť rokov.

Keď policajti v poľskom Wejherowe dostali tiesňové volanie o mužovi, ktorý sa pokúšal vyviesť koňa na horné poschodia miestneho bytového domu, mysleli si, že ide o šikovný žart. Človeku na druhom konci linky však do smiechu nebolo.

Trvali na tom, že na schodisku ich budovy bol dospelý kôň a obyvatelia potrebovali pomoc polície. Polícia neochotne vyslala posádku, aby to vyšetrila, ale boli šokovaní, keď zistili, že príbeh volajúceho je pravdivý.

Do horných poschodí bytového domu skutočne viedol dospelého koňa mladý muž, ktorý sa zrejme hádal s nespokojnými susedmi, ktorí sa ho snažili zastaviť.

Zdroj: David Dibert/Pexels

„Mladý muž sa pokúšal priviesť kobylu na schodisko,“ povedala pre rádio Gdansk Anetta Potrykusová, hovorkyňa okresného policajného riaditeľstva vo Wejherowe.

Policajti sa neskôr dozvedeli, že nemenovaný obyvateľ, ktorý sa pokúšal priviesť koňa do svojho bytu na treťom poschodí, zviera ukradol a snažil sa ho ukryť pre prípad, že by sa ho na to niekto spýtal.

Zdroj: George Becker/Pexels

Vraj nikdy neuvažoval o tom, aká nápadná bude tá operácia, alebo ako by si vo svojom dvojizbovom byte udržal dospelú kobylu, keby sa mu ju podarilo dostať cez vchodové dvere.

Policajti odhadli cenu koňa na približne 15 000 poľských zlotých (3 800 dolárov). Zviera sa im podarilo dostať späť k majiteľovi, ktorý už krádež nahlásil, v poriadku.

Zdroj: Pixabay/Pexels

Pokiaľ ide o 19-ročného génia, ktorý sa pokúsil ukradnutého koňa ukryť vo svojom byte, je obvinený z krádeže a hrozí mu, že strávi až päť rokov za mrežami.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre