in

Muž si zamkol hlavu do klietky a kľúče dal svojej žene, aby prestal fajčiť

Odvykanie od fajčenia je pre mnohých ľudí veľmi náročné. Vyžaduje si to veľkú dávku sebakontroly, trpezlivosti a duševnej sily, a väčšina fajčiarov svoje úsilie nakoniec aj tak vzdá. Ibrahim Yücel z Turecka bol taktiež jedným z tých, ktorí mali problém s fajčením prestať, a tak prišiel s veľmi neobvyklým riešením – zamkol si hlavu do klietky a kľúč od nej dal svojej žene, aby sa svojej závislosti navždy zbavil.

Zdroj: Pexels / Iriser

Ibrahim, ktorý fajčil 26 rokov a denne spotreboval dve krabičky cigariet, si vyrobil zvláštne zariadenie so stredovekým nádychom, aby si už nikdy nemohol zapáliť. S nápadom prišiel po tom, čo jeho otec zomrel na rakovinu pľúc, čo ho ešte viac motivovalo prestať. Ani opakované pokusy o skončenie s fajčením mu však nevychádzali a žiadna komerčná pomôcka ani babské rady na neho nezaberali, a tak sa rozhodol pre tento extrémny krok.

Zdroj: Reddit / silvercatbob

Klietku si vyrobil zo 40 metrov medeného drôtu a každé ráno si ju nasadil na hlavu a zamkol. Kľúče potom odovzdal svojej manželke a dcére, aby nemal možnosť sám si klietku odomknúť. Spočiatku sa jeho manželka cítila trápne chodiť s ním tak na verejnosť, no po čase si celá rodina zvykla a aktívne ho v tom podporovala.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Ibrahim dokázal piť vodu len cez slamku a jesť len sušienky, zatiaľ čo mal hlavu bez prestávky uzamknutú. Táto pomôcka mu však skutočne pomohla úspešne sa svojej závislosti zbaviť.

Zdroj: Pexels / Bertanozerr

Na každého človeka funguje niečo iné, takže na žiadnu závislosť neexistuje jedno jediné overené riešenie. Každý musí prísť na to, čo funguje práve na neho. Ibrahim je ale dôkazom, že sa naozaj dá zbaviť aj tej najťažšej závislosti.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre