in

Muž z Čiech vlastní najväčšiu zbierku Lega na svete

Muž z Českej republiky, ktorý sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov za najväčšiu zbierku Lego súprav, premenil svoju lásku na múzeum rovno v štyroch mestách.

Miloš Křeček, ktorý dostal svoju prvú stavebnicu Lego ako vianočný darček, keď mal 5 rokov, je v Guinessovej knihe rekordov overený ako vlastník 6 005 rôznych stavebníc Lego.

Zdroj: dollyhaul/Flickr

Křeček povedal, že jeho zbierka sa stala príliš veľkou na to, aby ju skladoval doma, preto si prenajal halu a otvoril prvé Múzeum kociek v Prahe.

Múzeum má momentálne ďalšie tri pobočky v Kutnej Hore, Poděbradoch a Špindlerovom Mlyne. Zberateľ povedal, že jeho obľúbenou Lego súpravou je Socha slobody, ktorú dostal na vyhliadkovej plavbe loďou k skutočnej Soche slobody v New Yorku.

Zdroj: brickstuff/Flickr

„Sám som si kúpil viac ako 90 % všetkých Lego setov,“ povedal Křeček pre Guinness World Records, „ale niekedy dostanem sadu do mojej zbierky od svojich zákazníkov alebo známych, čo ma veľmi teší.“

Zdroj: Brickset/Flickr

Lego je jednou z najobľúbenejších hračiek na svete a získava si čoraz väčšiu popularitu nielen u detí, ale aj dospelých.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Muž sa rozhodol zažalovať 27 žien. Dali mu totiž negatívne recenzie vo facebookovej skupine

Sir Ian McKellen (84) o návrate k Hamletovi: „Myslel som si, že som s ním ešte neskončil“