in

Muž zistil, že jeho žena je jeho biologická sestra

Predstavte si, že zistíte, že váš partner je s vami skutočne biologicky príbuzný.

Presne to sa stalo jednému mužovi, keď si uvedomil, že je spriaznený s matkou svojich dvoch detí, keď sa jej pokúsil zachrániť život darovaním jednej zo svojich obličiek. O svojej biologickej rodine nič nevedel, keďže bol súčasťou uzavretej adopcie a adoptovali ho dve minúty po narodení.

Zdroj: Vidal Balielo Jr./Pexels

Jeho manželka, s ktorou bol ženatý šesť rokov, potrebovala novú obličku po tom, čo ochorela po narodení ich syna. Po vykonaní testov jej príbuzných a zistení, že nikto nebol vhodný ani životaschopný darca sa šiel otestovať aj on.

„Vedel som, že to bude dlhá cesta, a tak som sa rozhodol, že sa nechám otestovať, aby som zistil, či môžem darovať. Jedného dňa mi zavolali, že našli zhodu. Doktor potom povedal niečo o tom, že chce urobiť dodatočné testovanie kvôli nejakým informáciám z výsledkov testu tkaniva HLA (ľudský leukocytový antigén). Nerozmýšľal som nad tým a súhlasil som“, povedal.

Zdroj: Google DeepMind/Pexels

Keď však prišli výsledky, muž sa dozvedel, že on a jeho manželka majú abnormálne vysoké percento zhody. „Bol som šokovaný a zmätený,“ dodal. „Vysvetlil, že vďaka tomu, ako sa informácie o DNA odovzdávajú z generácie na generáciu, sa rodič dieťaťu môže zhodovať aspoň na 50 percent a súrodenci sa môžu zhodovať na 0 až 100 percent.

Muž ďalej vysvetlil, ako sa pred ôsmimi rokmi zoznámil so svojou manželkou, keď pracoval mimo kancelárie v rodnom meste.

Zdroj: August de Richelieu/Pexels

Dvojica si vymenila čísla a dohodli si stretnutie zakaždým, keď cestoval pracovne do jej štátu, kde žila, až kým nedostal príležitosť preniesť tam svoju prácu natrvalo. Povedal: „Sme príbuzní – nie, nerobím si srandu. Neviem, čo mám robiť, ale viem, že to môže byť nesprávne. Je to moja manželka a matka našich detí.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre