in

Na najhlbšom dne tichého oceánu sa našiel nečakaný predmet – fľaša od piva

Ľudský odpad je dnes už doslova všade, na obývaných miestach, no aj na tých neobývaných. Aké miesta na zemi môžeme vôbec považovať za neobývané alebo nepoškvrnené ľudským dotykom? Ľudstvo na planéte zanecháva najväčší podpis a bez akýchkoľvek pochybností doslova pretvára povrch a hlavne stav zemegule.

Zdroj: Pexels / Berend De Kort

Donedávna sme si mysleli, že najneprebádanejším miestom na svete sú hlbiny morí a oceánov. Dnes však vieme, že ľudský podpis nájdeme dokonca aj na tom najhbšom dne Tichého oceánu. Doktorka a profesorka geografie a oceánografie, Dawn Wright, sa rozhodla zistiť, ako vyzerá miesto na svete, ktoré ľudstvo nikdy predtým osobne nenavštívilo, a to dno Mareánskej priekopy.

Zdroj: Youtube / Origins Explained

Mariánska priekopa je podľa posledných meraní približne 11 000 metrov hlboká, a to z nej robí najhlbšie miesto na svete. Napriek tomu, že človek by tlak stĺpu vody vysokého 11 000 metrov za žiadnych okolností neprežil, to, čo dole profesorka našla, neboli len strašidelne vyzerajúce organizmy, ktoré sa adaptovali ťažkému životu v úplnej tme, drvivom tlaku vody a nedostatku jedla.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa MEMES (@meme.ig)

V piesku a tme Mariánskej priekopy ležal jeden z najikonickejších znakov ľudskej populácie, obal takzvanej zlatej polievky – fľaša od piva. Táto sklenená fľaša vydržala dlhú cestu dole vodou úplne bez poškodenia.

A beer bottle discovered at Challenger Deep, the deepest point on Earth at -35,000ft.
byu/RenShep inpics

Podľa expertov a aj množstva iných ľudí je toto len ďalším dôkazom, že by sa ľudia ku svojej matke Zemi mali konečne začať chovať s väčším rešpektom a zodpovednosťou. Je smutné, že aj miesta, na ktoré sa človek nikdy poriadne nedostal, sú dotknuté jeho rukou.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
MEG
2 mesiace dozadu

To tam urcite nechal Jason Statham. 🍺