in

Najstarší pes na svete sa dožil úžasného veku. Majiteľ však zrejme oklamal svet

Pes vraj je najlepším priateľom človeka. Toľkokrát omieľanú vetu však len ťažko vysvetliť človeku, ktorý psa nikdy nevlastnil. O psej vernosti, prítulnosti a šibalstve vedia najlepšie rozprávať ich samotní majitelia.

Zdroj: Guiness World Records/YouTube

Jeden majiteľ sa však pravdepodobne rozhodol oklamať celý svet. Ide o vek a držiteľstvo rekordu za najstaršieho žijúceho psa na svete. Bobi z Portugalska bol ovenčený týmto titulom vo februári minulého roka, keď sa dožil úctyhodných 30 rokov a 266 dní. Je však dosť možné, že išlo len o výmysel jeho majiteľa.

Bobi už žiaľ nie je na tomto svete, v októbri uzavrel kapitolu svojho pozemského života. No jeho večnému odpočinku akosi bránia funkcionári organizácie Guinessových rekordov. Istí veterinári boli natoľko skeptickí, že napadli rekord tohto psíka.

„Ani jeden z mojich veterinárnych kolegov neverí, že Bobi mal v skutočnosti 31 rokov,“ povedal pre The Guardian Danny Chambers.

Iní si vzali na paškál Bobiho fotky, keď bol mladší a poukazovali na to, že jeho srsť sa zdá byť odlišná a spochybňovali, či ide o toho istého psa. Sheila Schmutz, profesorka vedy o zvieratách a hydine na Univerzite v Saskatchewane, uviedla, že „nie je absolútne jasné“, či sú fotografie toho istého psa.

„Uvedomujeme si otázky týkajúce sa legitímnosti rekordu a prehodnocujeme ich,“ povedala pre Wired Alina Polianskaya, hovorkyňa Guinnessovej knihy rekordov. Snáď sa záhada vyrieši a psíkovi už doprajú vytúžený pokoj.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre