in

Nazývajú ju „Baby Hulkom“ pre jej neobvyklý vzhľad. Dievčatko pritom bojuje s vážnym ochorením

Lekári povedali mame, že jej nenarodené dieťa nebude žiť, no ona všetkých presvedčila o opaku. Výnimočné dievčatko si vyslúžilo prezývku „baby hulk“ kvôli nezvyčajnému stavu, ktorý viedol k výraznému zväčšeniu jej hrudníka a rúk. Píše o tom Brightside.me.

Armani, ktorá má teraz deväť mesiacov, má zriedkavý stav nazývaný lymfangióm, v dôsledku ktorého vyzerá ako detská kulturistka. Tento stav je charakterizovaný vytvorením nerakovinových výrastkov v lymfatických cievach. Sú to tenké rúrkovité štruktúry zodpovedné za transport tekutín v tele.

Zdroj: TikTok/@chelseymilby

V dôsledku tohto stavu jej horná časť trupu a rúk prešli výraznou hypertrofiou, čo vytvára znateľný nepomer v porovnaní so zvyškom jej tela. 33-ročná mama dievčatka Chelsey dala svojej dcére pri narodení s láskou prezývku „mini Hulk“, pretože sa podobala na mini kulturistu. Táto prezývka navyše symbolizuje to, že dievčatko je superhrdinkou, ktorá zabojovala o svoj život. 

Stav Armani, ktorý môže vyplývať z genetických faktorov alebo hormonálnej nerovnováhy, bol diagnostikovaný počas 17. týždňa tehotenstva jej matky. Napriek tomu, že lekári pôvodne dávali Armani pochmúrnu prognózu „nulovej percentnej“ šance na prežitie, vzoprela sa svojmu osudu tým, že sa krátko po pôrode cisárskym rezom v 33. týždni rozplakala a prejavila pozoruhodnú odolnosť.

Zdroj: TikTok/@chelseymilby

Mama uznáva, že jej dcéra má šťastie, že na rozdiel od niektorých iných prípadov, ktorých bola svedkom, nemá žiadne deformácie. Vyjadruje obdiv k tým deťom, ktoré museli čeliť takýmto výzvam. Poznamenala tiež, že jej dcéra je spokojná a málokedy plače, pokiaľ nechce, aby ju niekto vzal na ruky.

Chelsey spomenula, že Armani má veľa kože navyše. Verí, že to časom zmizne a ona bude vyzerať ako normálne bábätko. Dievčatko už tak robí veľké pokroky a jej mama prezradila, že sa v súčasnosti snaží vysloviť slovo „mama“. 

Momentálne je u nej naplánovaný chirurgický zákrok zameraný na odstránenie nadbytočných lymfatických ciev s cieľom normalizovať veľkosť rúk a hrudníka. V nasledujúcich rokoch však bude musieť podstúpiť následný chirurgický zákrok na odstránenie zvyškov prebytočnej kože na jej tele.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Úradoval lesný duch? Muž so psom natočil šialené zábery, ako sa dvíha les

15 ľudí, ktorí ktorých je BOZP neznámy pojem #2