in

10 nepísaných pravidiel v spoločnosti, ktore by si niektorí ľudia mali zopakovať

Všetky tieto „nepísané pravidlá“ patria medzi takzvané slušné spoločenské správanie. Všetci z nás by ich mali poznať a mali by byť s nimi stotožnení. Bohužiaľ tomu tak veľa krát nie je. Zopakujte si ich a nebudte za nevychovaných buranov.

 

#1 Nikdy si nerobte srandu z niekoho smiechu, nech už vyzerá alebo znie akokoľvek. Je to ten najprirodzenejší prejav radosti a šťastia. Je smutné, ak sa niekto cíti cíti kvôli komentárom a posmeškom ostatných rozpačito.

 

#2 Prosím vás, všetci do jedného si zapamätajte, že či už ide o autobus, vlak, alebo hocijakú verejnú dopravu, najprv sa VYSTUPUJE, až potom sa NASTUPUJE.

 

#3 Nehovorte niekomu, že vyzerá zle, pokiaľ sa tá vada nedá opraviť do 30 sekúnd. Má niekto mak v zuboch? Nech sa páči, povedze mu to. Má zlú postavu, účes alebo škaredé oblečenie? Nechajte si to pre seba.

 

#4 Nikdy nehovorte rodičom, „Máte iba jedno dieťa? Musí byť osamelé, nie?“ Možno sa roky snažili aspoň o to jedno. Možno im druhé zomrelo. Možno ho nemajú z iných, dobrých dôvodov. Alebo ťa možno do toho vôbec nič nie je. Takže pššššt.

 

#5 Nenechávajte nákupný košík uprostred uličky!

 

#6 Ak vám niekto ukazuje fotku, svojvoľne medzi nimi neposúvajte.

 

#7 Nežiadajte o ruku na niekoho svadbe. Je to ich deň, nie váš.

 

#8 Buďte milí na pracujúcich ľudí. Je jedno či pracuje v obchode, v zdravotníctve, alebo kdekoľvek inde. Oni za váš zlý deň nemôžu.

 

#9 Nikdy, nikdy, ale naozaj nikdy, nerobte ryby v spoločnej firemnej kuchynke.

 

#10 Kúpte si zvon ešte pred tým, než ho budete niekedy potrebovať.

Zdroj

 

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
JA 1.
2 roky dozadu

#2 Ak cestujete viac ako 2 zastávky,prosím nestojte celý čas v priestore dverí,kde len zavadziate.A nie,keď sa posuniete o 2 cm,nepomôže to.

Bomby zo sociálnych sietí #826 – zaľúbila sa do spolužiaka, ktorý ju berie ako kamarátku, dostala jasnú radu, čo urobiť

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1341: Dones mi peňaženku.