in

Nevídané priateľstvo: Žena si adoptovala motýľa a starala sa o neho po celý jeho život

Každý rok na jeseň sa monarchovia vydávajú na jednu z najdlhších migrácií hmyzu na svete a letia 4 000 až 5 000 kilometrov z južnej Kanady do svojich zimovísk v horských lesoch Mexika. Jeden z nich to však nestihol. 

Našťastie ho však našla a zachránila Debbie Tonnerová a jej milujúca rodina. Debbie Tonnerová zbadala pred svojím domom v Kanade motýľa, ktorý sa trápil, a priniesla ho dovnútra, aby unikol pred nepriaznivým počasím.

Všetko sa to začalo v auguste minulého roka, keď rodina Debbie Tonnerovej zbadala pred svojím domom v Kanade bojujúceho motýľa: „Všimli sme si, že sa trepotal v tráve. Zdalo sa, že nedokáže lietať. Položila som ju na kvet v záhrade. Zatrepala sa a preletela niekoľko metrov. Potom padala na zem. Vyšplhala sa späť na stonku kvetu a zopakovala toto trepotanie.“ Debbie vedela, že tam niečo nie je v poriadku, a tak sa rozhodla priniesť motýľa domov.

„Na druhý deň som ju položila na kvet a ona tento vzorec (neschopnosti lietať) zopakovala. Pokračovali sme v tom, že sme ju dávali von každý deň za priaznivého počasia. Vždy s rovnakým výsledkom,“ povedala žena.

Debbie pochopila, že súčasný stav nedovolí motýľovi pripojiť sa k svojmu druhu na dlhej ceste na juh, preto ju pomenovala Terra a privítala ju v rodine s veľkou láskou a starostlivosťou. „Nakoniec jej začala byť príliš veľká zima na to, aby mohla ďalej chodiť von. Vtedy sme ju nadobro vzali dovnútra. Je súčasťou našej rodiny.“

Deň za dňom sa Debbie a Terra stali naozaj veľmi blízkymi. Motýľ začal nadšene trepotať krídlami zakaždým, keď zbadal ženu nablízku.

Vďaka bezpodmienečnej láske a nežnej starostlivosti sa tento motýľ monarcha dočkal jari. Bez riadnej schopnosti lietať by Terra v prírode neprežila viac ako niekoľko dní, ale vďaka Debbie sa vzoprela nepriazni osudu a prežila s ňou niekoľko mesiacov.

Sedem mesiacov po adopcii Terra zomrela na starobu, no navždy zostane v srdci rodiny: „Pochovali sme ju v našej motýlej záhrade s maľovaným kameňom na pomník. Spolu s rodinou sme vyronili niekoľko sĺz za naším krásnym dievčatkom, ktoré bolo s nami tak dlho.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre