in

Nie je to úplne horor, no stále je znepokojujúci. Tento film o mladej baletke ukazuje, čo sa deje za zavretými dverami (+ trailer)

Tanečná škola nie je tým, čím sa prezentuje. Trochu temnoty, trochu nekromanskej choreografie a spolok sprisahancov – ten pravý gotický film.

Zdroj: Amazon Studios

Film Suspiria vyšiel v roku 2018 a spadá pod horor, fantasy, mysteriózny aj triler. Ak však hľadáte klasický horor plný ľakavých scén a príšer, tu sa ich nedočkáte.

Oficiálny popis znie: „V centre svetoznámej tanečnej spoločnosti sa zmieta temnota, ktorá pohltí umeleckého riaditeľa, ambicióznu mladú tanečnicu a smútiacu psychoterapeutku. Niektorí podľahnú nočnej more. Iní sa konečne prebudia.“

Zdroj: Amazon Studios

Rozšírený popis znie: „Mladé dievča z Ohia prilieta v roku 1977 do Berlína, kde sa chystá navštevovať prestížnu tanečnú školu. Ihneď padne do oka vedúcej školy (Tilda Swinton) a kvôli tomu, že hlavná tanečnica Patricia (Chloe Grace Moretz) v predchádzajúcich dňoch zo školy nečakane odišla, dostáva okamžite vedúcu pozíciu. S ňou prichádza značná zodpovednosť a navyše sa začína zdať, že so zmiznutím Patricie malo vedenie školy niečo spoločné, takže atmosféra uprostred akadémie neustále hustne a pocit neistoty narastá.“

Ďalej hrajú Dakota Johnson, Jessica Harper, Mia Goth, Sylvie Testud, Angela Winkler, Małgorzata Bela, Renée Soutendijk a Ingrid Caven.

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre