in

Nie je to Vykúpenie z väznice Shawshank, ani RED. Toto je vraj najlepší film Morgana Freemana (+ trailer)

Popredné miesta v rebríčku obsadili filmy ako Temný rytier, Zbohom, baby, či Million Dollar Baby. Samozrejme tu nechýbali ani spomínané Vykúpenie z väznice Shawshank a v prvej dvadsiatke najlepších Freemanových filmov sa objavil napríklad aj film Lucy so Scarlett Johansson.

Jeden film však medzi všetkými vynikol a dopracoval sa na prvú priečku. A hoci je viac ako 30 rokov starý, vyzerá to tak, že jeho kvalitu dodnes žiaden iný Freemanov film neprekonal.

Zdroj: 1992 – Warner Bros. Home Entertainment

Film Nezmieriteľní (Unforgiven) z roku 1992 získal takmer 100-percentné skóre nielen od divákov, ale tiež od kritikov. Ide pritom o westernovú drámu od Clinta Eastwooda.

Oficiálny popis filmu znie: „Vyslúžilý pištoľník zo Starého Západu William Munny sa neochotne ujme poslednej práce s pomocou svojho starého partnera Neda Logana a mladého muža nazývaného „Schofield Kid“.“

Vo filme si tiež zahral samotný Clint Eastwood a ďalej herecké obsadenie tvoria Gene Hackman, Morgan Freeman, Richard Harris, Jaimz Woolvett, Saul Rubinek, Frances Fisher, Anna Levine, David Mucci, Rob Campbell, Anthony James, Tara Frederick a Beverley Elliott.

Zdroj: 2019 Warner Bros. Domestic Televisi (Showtime)

Rozšírený popis znie: „Bývalý pištoľník a lupič Munny sa už viac ako desať rokov nedotkol svojej zbrane, žije na farme a snaží sa čo najlepšie postarať o svoje deti. Jedného dňa v blízkom mestečku porežú prostitútku. Šerif páchateľov, ktorými sú dvaja kovboji, odsúdi len na symbolické zaplatenie pokuty, ostatné prostitútky sa však poskladajú na vypísanie odmeny za ich likvidáciu. Vysoká suma priláka mladého pištoľníka Schofield Kida, ktorý požiada Munnyho o spoluprácu. Ten súhlasí len pod podmienkou, že sa pridá i jeho bývalý parťák Ned…“

Zdroj Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre