in

Okradol 20 reštaurácií simulovaním infarktu. Jeho posledné herecké vystúpenie bolo odmenené inak

Často sa hovorí, že v živote uspejú tí najpriebojnejší a najvynaliezavejší jedinci. Ono to však neplatí permanentne a to, že vám 20-krát prejde niečo kreatívne, neznamená, že to vyjde aj na dvadsiaty prvý raz. Svoje by o tom vedel povedať (ne)šikovník z Litvy, ktorý si povedal, že sa stane členom vlastného samozvaného ochotníckeho divadla v Španielsku.

Zdroj: Freepik/KamranAydinov, Freepik.com/Drazen Zigic

Niektoré reštaurácie v provincií Alicante, konkrétne pri známom pobreží Costa Blanca, sa zmenili na miesta teatrálneho predstavenia 50-ročného Litovčana. Ten si vytipoval reštaurácie, kde si najprv objednal jedlo. Na tom by ešte nič nebolo, keby si po konzumácií pokrmu nezmenil rolu hosťa na rolu herca a začal predstierať srdcovú zástavu alebo infarkt. Prestrašený personál reštaurácií mu v minimálne dvadsiatich prípadoch naletel a privolal mužovi pomoc. Litovčan tak z týchto podnikov odišiel jednoducho bez zaplatenia.

Lenže ako sa hovorí, na každé ošípané (pekne povedané) sa varí voda. A tá na 50-ročného pána zovrela v reštaurácií El Buen Comer v spomínanej oblasti. Personál na čele s majiteľom mu jednoducho na lep neskočil.

„Bolo to naozaj veľmi teatrálne z jeho strany. Predstieral, že omdlel a jednoducho sa vrhol na zem. Rozoslali sme jeho fotografiu do všetkých okolitých reštaurácií, aby sme sa pokúsili zastaviť ho v tejto činnosti,“ vyjadril sa majiteľ El Buen Comer.

Litovčan teraz spoznal trest za svoj prehrešok. Keďže všetky tieto incidenty boli považované za „malé zločiny“, vo väzobnej cele si posedí celých 42 dní. Prečo mu bol vymeraný len takýto malý trest? Španielsky právnik sa vyjadril jasne: „Využil výhody právneho systému. S tak nízkymi nezaplatenými pokutami je ťažké dosiahnuť dlhší trest vo väzení.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre