in

Ozajstný frajer: Vodič kamiónu išiel v protismere, aby predviedol brilantný manéver

Byť vodičom kamiónu rozhodne nie je jednoduchou záležitosťou, ktorú by zvládol každý z nás. Šofér ťažkého nákladného vozidla musí mať talent, cit v ruke a výnimočné priestorové videnie. Zmestiť sa do úzkej štrbiny, či vytočiť plne naložený kolos do ťažko prehľadnej križovatky nie je ničím jednoduchým.

Zdroj: Wiry/YouTube

Ako vodiči osobných automobilov si na nich občas ponadávame (koniec koncov ako na každého účastníka cestnej premávky), no plnia nenahraditeľnú úlohu. Vďaka nim sa totiž môže naplno rozvíjať obchod a my si vieme nakúpiť tovar rôzneho druhu. Ako sme už rozoberali v perexe, kamionisti musia byť vodičmi s výnimočnými schopnosťami, keďže vedenie takéhoto typu vozidla si to vyžaduje.

Svoje umenie predviedol istý šofér kamiónu v – na prvý pohľad – zložitej situácii. So svojím vozidlom sa musel zmestiť do tunela, do ktorého viedli dva úzke vjazdy. Preto si svoj manéver musel dôkladne premyslieť a precízne vypočítať, aby nepoškodil kamión a tiež cestnú komunikáciu.

Zapol výstražnú svetelnú signalizáciu, preradil sa do protismerného pruhu, natlačil sa na kraj ako to len najviac išlo a už len točil volantom, aby sa zmestil do úzkeho priestoru. Ako možno vidieť na videu, kamionista to zvládol s bravúrou a nám neostáva nič iné, len dať klobúk dole a pomyselne mu zatlieskať.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre