in

Označujú ho za najviac premyslený sci-fi film všetkých čias. Jeho unikátnosť však nepochopí každý (+ trailer)

Ak hľadáte najlepší film Natalie Portman, ste tu správne. To však nie je jediné označenie, ktoré si tento film vyslúžil. Ľudia ho totiž v recenziách označujú za najviac premyslený sci-fi film všetkých čias a tvrdia, že práve kvôli tomu, že je to viac intelektuálny film ako akčný, dostáva od niektorých divákov negatívne hodnotenia. Jeho unikátnosť tak nepochopí každý.

„Najlepšia vec na tomto filme je realistické zobrazenie toho, čím by mimozemšťania mohli v skutočnosti byť,“ tvrdil napríklad jeden divák.

Zdroj: 2018 Paramount Pictures

Film Anihilácia/Vyhladenie (Annihilation) z roku 2018 oslnil divákov natoľko, že o ňom dodnes nedokážu prestať hovoriť. Režíroval a napísal ho Alex Garland (ktorý napísal aj scenár k filmu O 28 dní… a má bohaté skúsenosti so sci-fi žánrom) podľa knižnej predlohy Jeffa VanderMeera.

Oficiálny popis filmu znie: „Biologička sa prihlási na nebezpečnú tajnú výpravu do tajomnej zóny, kde neplatia zákony prírody.“

Hlavnú rolu vo filme stvárnila Natalie Portman. Po jej boku sa objavili Jennifer Jason Leigh, Oscar Isaac, Tessa Thompson, Gina Rodriguez, Tuva Novotny, Benedict Wong, David Gyasi, Sonoja Mizuno a Cosmo Jarvis.

Zdroj: 2018 Paramount Pictures

Rozšírený popis znie: „Na Zemi sa objavil nový, neznámy ekosystém. Každý, kto sa ho rozhodol preskúmať, v ňom nenávratne zmizne. Až na manžela mladej biologičky, ktorá sa teraz vydáva v jeho stopách, aby pochopila, prečo sa tak zmenil.“

K tomuto filmu sa navyše vzťahuje aj zaujímavá teória, ktorá vás donúti dívať sa na neho inak. 

Celý film je vraj alegóriou na rakovinu. Ukazuje, ako môže náhodná udalosť spustiť rakovinové bunky. Mutuje veci divoko neočakávanými spôsobmi. Členovia tímu predstavujú rôzne spôsoby, akými ľudia reagujú na rakovinu. Niektorí sa tomu jednoducho poddajú a iní bojujú až do konca.

Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Miloš
1 mesiac dozadu

Filmy ponúkané v eu musia mať v prvom rade dabing tých krajín v ktorých sú ponúkané.
Inak ma nezaujímajú. Principiálne. Aj ked mi stačí nemčina či čeština aby som im rozumel,.nepozriem si ich,kým nemajú slovenský dabing. Dôvod je sk showboznis. Chcete tu zarábať,tak dajte zarobiť aj im!