in

Päť najzvrátenejších skutočných kriminálnych príbehov, ktoré sa kedy stali

V skutočných kriminálnych prípadoch je v 99 prípadoch zo 100 páchateľom manžel, alebo sa jedná o nevydarenú lúpež, alebo je zločincom blázon, ktorý pobehuje a kričí: „Urobil som to ja! A bolo to smiešne! Musíte mi veriť!“ Takmer nikdy to nie je človek, od ktorého by ste to čakali najmenej, také veci sa dejú len vo filmoch. Ale raz za čas sa stane, že v kriminálnom prípade nastane taký zvláštny a nečakaný zvrat, až to pripomína scenár nejakej kriminálky. Poďme si v skratke priblížiť tieto príbehy.

Marco Verch Professional Photographer/flickr

 

Jan Broberg

Zamysleli ste sa niekedy nad otázkou, ako dobre poznáte svoj blízky okruh priateľov? Práve pri oboznámení sa s týmto prípadom, ktorý bol mimochodom aj sfilmovaný, sa takémuto zmýšľaniu nevyhnete. Príbeh je o mladej Jan Brobergovej, ktorú uniesol sused, veľmi dobrý rodinný priateľ. A dokonca dvakrát! Vzťahy medzi týmito dvoma rodinami boli tak silné, že únosca dokázal rodinu Jan presvedčiť o čomkoľvek, dokonca aby proti nemu stiahli obvinenia. Alebo to bolo tým, že popri „vzťahu“ s maloletou Jan, mal zároveň pomer s jej otcom aj s jej matkou? Tento prípad určite stojí za preštudovanie.

Skye Borgman/youtube

 

Zabijak babičiek

Ide o jedného z najznámejších austrálskych sériových vrahov všetkých čias. John Wayne Glover sa zameriaval hlavne na staršie ženy. Jeho obeťou sa stalo 6 žien, ktoré boli nájdené dobité kladivom a uškrtené vlastnými pančuchami zaviazanými na mašľu.  Bol 20 rokov ženatý, mal deti, avšak nikto z jeho rodiny nemal ani tušenie o jeho činoch. Po každej vražde sa jednoducho vrátil domov a tváril sa akoby sa nič nestalo. Ku všetkému sa priznal až keď ho v roku 1990 polícia konfrontovala s dôkazmi a následne ho zatkli a odsúdili na doživotný trest odňatia slobody.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Cambo Ford (@truecrimeisland)

 

Suzanne Sevakis

Suzanne ako štvorročnú uniesol Franklin Delano Floyd, ktorý ju potom vychovával ako svoju dcéru. Jej skutočnú identitu udržoval v tajnosti, keďže donedávna tvoril pár s jej matkou. Počas nasledujúcich 20 rokov ju Franklin často sexuálne napádal a nútil ju aby sa za neho vydala. Suzanne však v roku 1990 zomrela pri nehode, kde páchateľ, po tom ako ju zrazil, ušiel z miesta činu. Až v roku 2014 vyšlo najavo, po odhalení jej skutočnej identity, že páchateľom by mohol byť Franklin. Avšak polícia ho nedokázala s týmto prípadom spojiť. Nakoniec bol ale obvinený z únosu 6-ročného syna Suzanne a potom odsúdený na trest smrti za vraždu Suzanninej kolegyne.

 

James Bulger

Pri slovnom spojení „chladnokrvný vrah“ vám ani nenapadne, že by sa to mohlo týkať dieťaťa. V tomto prípade, detí. Iba 10-ročný Jon Venables a jeho kamarát Robert Thompson boli obvinení z vraždy 2-ročného Jamesa Bulgera. Chlapci uniesli malého Jamesa v nákupnom centre. Jeho telo bolo nájdené zmrzačené, o dva dni neskôr, na železničnej trati. O necelý týždeň, boli obaja obvinení z vraždy a neskôr boli uznaní vinnými. A tak sa stali najmladšími odsúdenými vrahmi v novodobej britskej histórii.

 

Amy Lynn Bradley

Amy bola na rodinnej plavbe do Karibiku, keď 24.marca 1998 zmizla z lode. Vieme, čo si myslíte: ako môže niekto zmiznúť na lodi? 23-ročná žena bola naposledy videná na balkóne svojej kajuty. Krátko po jej zmiznutí, rodina oboznámila posádku so situáciou a prinútili ich prehľadávať spoločné priestory výletnej lode. Avšak pátranie sa skončilo 29. Marca. Telo Amy sa nikdy nenašlo a po 12 rokoch bola právoplatne vyhlásená za mŕtvu. Mnohí si však myslia, že za týmto príbehom sa skrýva niečo viac, nakoľko nezvestná žena bola údajne niekoľkokrát videná

 

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

15 ľudí, ktorí zistili, že ich partneri nebudú tí najbystrejší

Český farár tvrdil, že vyrezávané tekvice sú dielom Satana. Rozšliapal detské výtvory, tvrdiac, že to bola jeho povinnosť