in

Pes narodený len s polovicou chrbtice a bez krku zaujal celý internet

Sme zvyknutí na to, že sa u ľudí môžu objaviť rôzne genetické ochorenia, ktoré spôsobia ich odlišnosť. To isté ale platí aj v prípade zvierat. Zoznámte sa s Cooperom. Psom, ktorý sa tak trochu vymyká štandardom, na ktoré sme zvyknutí.

 

Zoznámte sa s Cooperom, priateľským americkým foxhoundom so špeciálnym stavom nazývaným syndróm krátkej chrbtice. Tento jedinečný stav mu dáva telo, ktoré je len polovičnou dĺžkou bežného psa. Napriek všetkým ťažkostiam však Cooperov duch žiari jasnejšie ako kedykoľvek predtým a uchvacuje celý internet. Tento pes je stelesnením šťastia.

Zdroj: Cooper – Short On Spine, Big On Love / Facebook

V lete 2017 našli úradníci na kontrolu zvierat šteňa v blízkosti podozrivej farmy v Halifaxe vo Virgínii. Verilo sa, že dvojmesačné šteňa menom Cooper bolo opustené kvôli svojej vrodenej chybe.

Napriek problémom s pohyblivosťou a neschopnosti chodiť po tvrdých povrchoch je Cooper opísaný ako najšťastnejší pes: „Jeho stav pramení z príbuzenského kríženia a je srdcervúce pomyslieť si, že ho vyhodili, keď si chovatelia uvedomili, že im neprinesie zisk.“

Zdroj: Cooper – Short On Spine, Big On Love / Facebook

Jeho nová majiteľka Elly tiež spomenula, že mnoho psov s týmto stavom je utratených, čo ju robí naozaj smutnou.

„Tento jeho stav má na svedomí to, že Cooper má skrútenú chrbticu. Je zrastená na dvoch miestach: na krku a na chrbte. Vyzerá, akoby nemal krk a aby sa mohol obzrieť za seba, musí sa otočiť celým telom.“

Zdroj: Cooper – Short On Spine, Big On Love / Facebook

Elly priznala, že len pár mesiacov po adopcii Cooper spadol a zlomil si krk na piatich miestach. Tiež mu diagnostikovali kostnú infekciu nazývanú osteomyelitída, ktorá bola skutočne nebezpečná, pretože jeho chrbtica bola naviac ohrozená. Ale našťastie to dostali pod kontrolu antibiotikami.

Zdroj: Cooper – Short On Spine, Big On Love / Facebook

Našťastie sa však Cooperov stav zlepšil. Podstúpil operáciu, ktorá mu uľahčila život a znížila potrebu pomoci. Teraz má pomerne nízke nároky a dokáže si poradiť so všetkým aj sám. Na pohodlný pohyb však potrebuje mäkkú zem ako je napríklad tráva alebo koberec, no napriek tomu všetkému je stále tým najšťastnejším psom.

Zdroj: Cooper – Short On Spine, Big On Love / Facebook

„Cooper je príkladom toho, že psy so zdravotným postihnutím majú v sebe naozaj veľa lásky, ktorú môžu dávať, a sú z nich skvelé domáce zvieratá.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre