in

Pierce Brosnan čelí obvineniu po tom, čo sa údajne prechádzal v termálnych oblastiach Yellowstone

Herec Pierce Brosnan by podľa súdnych dokumentov mohol čeliť možnému väzeniu po tom, čo sa údajne prechádzal v hydrotermálnych oblastiach Yellowstonského národného parku v rozpore s federálnym zákonom.

Brosnan čelí obvineniam z „chôdze vo všetkých termálnych oblastiach Yellowstonského kaňonu obmedzeného na chodníky“ a „porušovania uzávierok a obmedzení používania,“ ukazuje súdny záznam.

Zdroj: Siebbi/Wikimedia

Na írskeho herca vzniesli v utorok vo Wyomingu trestné obvinenia. Federálny zákon uvádza: „Pešia chôdza vo všetkých termálnych oblastiach v rámci Yellowstonského kaňonu medzi vodopádmi Upper Falls a Inspiration Point musí byť obmedzené na chodníky alebo chodníky, ktoré sú na takéto cestovanie udržiavané a sú označené oficiálnymi značkami.“

Zástupca 70-ročného Brosnana, ktorý je známy najmä ako James Bond vo filmoch v 90. rokoch, nereagoval na žiadosť NPR o komentár.

Zdroj: Heal the Bay/Flickr

V rámci národného parku Yellowstone s rozlohou približne 2,2 milióna akrov sa nachádza viac ako 10 000 rôznych hydrotermálnych prvkov, ako sú gejzíry a horúce pramene. Park poskytuje veľa usmernení a varovaní online a v celom parku, aby si návštevníci boli vedomí nebezpečenstva, ktoré predstavujú horúce pramene a podobne.

Zástupca parku hovorí: „Horúce pramene zranili alebo zabili viac ľudí v Yellowstone ako ktorýkoľvek iný prírodný prvok.“ Viac ako 20 ľudí zomrelo po vstupe alebo náhodnom páde do Yellowstonských horúcich prameňov, pretože niektoré termálne bazény môžu dosiahnuť smrteľnú teplotu viac ako 150 stupňov Fahrenheita.

Zdroj: Frank Kovalchek/Wikimedia

Napriek tomu množstvo návštevníkov parku, ako údajne Brosnan, porušuje tento zákon, keď navštívia Yellowstone – niektoré incidenty vedú k vážnemu zraneniu alebo dokonca smrti.

Turista sa priznáva za manipuláciu s teľaťom bizóna Yellowstone, čo viedlo k jeho smrti.

V auguste bol na federálnom súde obžalovaný 49-ročný muž z Michiganu za to, že cestoval mimo trasy v termálnej oblasti Yellowstone.

Zdroj: Maarten Otto/Flickr

Jason Wicks utrpel popáleniny a bol mu zakázaný vstup do národných parkov Yellowstone a Grand Teton, kým sa nevyriešia jeho trestné obvinenia.

Iní porušovatelia v posledných rokoch čelili týždennému až 10-dňovému trestu odňatia slobody, stovkám dolárov na pokutách a dlhému zákazu vstupu do Yellowstonu.

Brosnanovo súdne pojednávanie je naplánované na 23. januára.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre