in

Pilot F1 Bottas vyzbieral 150 000 dolárov predajom svojho „pikantného“ kalendára

Jazdec Formuly 1 Valtteri Bottas vyzbieral 150 000 dolárov na charitu pre zdravie mužov Movember po tom, čo sa začal predávať kalendár ‚Bottass 2024‘ s fotografiami, na ktorých odhalil svoje pozadie. Počiatočný náklad 10 000, pričom päť eur (5,46 dolára) z každého išlo na výskum rakoviny prostaty, sa rýchlo vypredali.

Zdroj: Steve/Wikimedia

„Ďakujeme veľmi pekne za všetku podporu v novembri. Pomocou darov a kalendárov sme spoločne vyzbierali podstatnú sumu pre @Movember,“ oznámil Bottas vo štvrtok prostredníctvom sociálnych médií.

„Konečné čísla budú vypočítané v najbližších dňoch, ale hovoríme o vyzbieraných asi 150 000 $!“ Vodič Alfy Romeo dostal nápad s kalendárom s fotografom Paulom Ripkem po tom, čo jeho partnerka a austrálska cyklistka Tiffany Cromwell odfotila Bottasa ležiaceho nahého v potoku v Aspene v Colorade. Tento záber sa stal hitom na Instagrame a bol predaný na charitu.

Zdroj: Morio/Wikimedia

„Ľudia sa ma pýtali: ‚Prečo si to urobil? Prečo chceš ukázať svoj zadok?‘,“ povedal Bottas pre speedcafe.com na Veľkej cene Las Vegas tento mesiac.

„Ale keď som im vysvetlil charitatívne hľadisko, ľudia to pochopili a pri fotení sme si užili toľko zábavy, ako si možno ani neviete predstaviť.“

Zdroj: Marc Alvarado/Wikimedia

Bottas však povedal, že jeho matka mala určité počiatočné výhrady. „Naozaj nerozumie po anglicky tak dobre a videla nejaké videá, ktoré som zverejnil. Bola dosť zmätená a ochranárska a pýtala sa ma ‚Si si istý, že toto je cesta, ktorou chceš ísť?‘. Keď som jej však vysvetlil charitatívny význam, odobrila mi to.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre