in

Podozrivého zatkli z údajnej krádeže umeleckého diela – Banksyho stopky zdobenej vojenskými dronmi + VIDEO

Muža podozrivého z krádeže Banksyho umeleckého diela – stopku zdobenú tromi vojenskými dronmi – zatkli v sobotu, uviedla londýnska polícia.

Muž vo veku 20 rokov bol vo väzbe pre podozrenie z krádeže a poškodzovania zdravia, uviedla metropolitná polícia.

Krádež sa stala necelú hodinu po tom, čo nepolapiteľný pouličný umelec v piatok zverejnil fotografiu diela na svojej stránke na Instagrame.

Na videu je vidieť, ako muž s rezačkou skrutiek stúpa na bicykel, aby odstránil dielo zo stĺpika s nápisom na rohu ulice v oblasti Peckham v južnom Londýne, zatiaľ čo iný muž bicykel držal. Muž, ktorý nápis odrezal, s ním potom aj ušiel.

Na videu z incidentu bolo počuť hlas, ktorý povedal: „Tak ma to rozčuľuje,“ keď muž ušiel.

Zdroj: Tho-Ge/Pixabay

Svedok, ktorý chcel byť len volaný ako Alex, povedal tlačovej agentúre PA, že malý dav ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na prácu, stál okolo a s úžasom sledoval, ako sa scéna odohráva.

„Povedali sme: ,Čo to robíš?, Ale nikto v skutočnosti nevedel, čo robiť, len sme sledovali, ako sa to deje,“ povedal Alex. „Všetci sme boli trochu zmätení; ozvalo sa trúbenie klaksónov auta.“

Jasmine Ali, zástupkyňa vodcu miestnej mestskej rady, vyzvala na vrátenie diela.

Zdroj: WFlore/Pixabay

„Nemalo sa to odstrániť a chceli by sme to späť, aby si každý v komunite mohol vychutnať Banksyho skvelú prácu,“ povedala Ali.

Stopka bola vymenená. Banksyho provokatívne a satirické umenie sa často zameriava na vojnu. Mnohí z jeho sledovateľov na Instagrame interpretovali prácu ako výzvu na prímerie v pásme Gazy.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Žena s dvoma maternicami porodila dvakrát za dva dni

Netflix zverejnil prvý trailer k filmu Zacka Snydera „Rebel Moon – Part Two: The Scargiver“