in ,

Pomoc na bezsenné noci! Návod ako zaspať za 2 minúty

Želáte si niekedy, aby ste vedeli zavrieť oči, lusknúť prstami a okamžite sa ponoriť do ríše snov?

Určite by ste nezažívali unavené rána, kedy ste nevrlý ešte aj sám na seba, nočné prechádzky do chladničky a premýšľanie o všetkých trápnych veciach, ktoré ste urobili na strednej škole.

Bohužiaľ, vedci zatiaľ ešte nevymysleli, ako prinútiť mozog, aby sa z neho stal vypínač, ale istý vojak sa podelil o riešenie. Takzvaná vojenská metóda spánku, ktorá by vedela vyliečiť nejedného nespáča.

@justin_agustin Technique to falling asleep in 2 minutes! Insp. AsapSCIENCE on YT #sleep #fallasleep #insomnia #insomniac #learnontiktok #howto ♬ You – Petit Biscuit

Fitness tréner, Justin Agustin, tvrdí, že údajne funguje u väčšiny ľudí a pomôže vám zaspať za 2 minúty! Ako to teda funguje?

Techniku vyvinula americká armáda, hlavne pre pilotov stíhačiek, ktorí potrebujú byť dostatočne vyspatý a mať reflexy fungujúce na 100%, a pre ľudí na bojisku, ktorým pomáha zaspať v hlučných a stresujúcich situáciách.

Na začiatok, sa musíte dostať do pohodlnej polohy a sústrediť sa na dýchanie. Potom pomaly uvoľnite celé telo od hlavy nadol, začnite čelom a tvárou. Urobte všetko pre to, aby žiadna časť nezostala napätá, ruky sú uvoľnené a uložené pri tele.

picryl

Predstavte si, že sa vám teplo šíri od hlavy až po končeky prstov, zhlboka dýchajte, aby ste sa na 100% zrelaxovali, a pokračujte v uvoľňovaní brucha, nôh a chodidiel.

Teraz prichádza tá ťažšia časť. Vaša myseľ musí byť vyčistená od všetkého stresu. Predstavte si, že oddychujete na nejakom útulnom mieste, napríklad zabalení v teplej deke v hojdacej sieti.

Ak sa vám stále v hlave krútia otravné myšlienky, opakujte si desať sekúnd: „Nemysli„. To by mohlo pomôcť.

Znie to príliš jednoducho, aby to bola pravda, ale komentáre k videu dokazujú, že na tom kúsok pravdy je.

Alison Curtis/flickr

Jeden fanúšik napísal: „Som vojak z povolania a toto ma učili. Na vysokej škole som mal za učiteľa psychológie vojnového veterána, ktorý sa snažil nás to naučiť. Určite to funguje.

Ďalší uviedol: „Som si celkom istý, že to má niečo spoločné s progresívnou svalovou relaxáciou, ktorú vyvinul americký lekár v roku 1908.“

Takže tu to máte. Určite to vyskúšajte, ak to pomohlo vojakom, určite to pomôže aj nám, civilistom. Sladké sny!

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre