in

Poznáme „Najdrahší burger na svete“, ľudia sú z neho rozčarovaní.

Keby som vám povedala, že práve toto je najdrahší burger na svete, neuveríte mi. Podobne ako neuveríte cenovke na tomto burgri. Guinnessova kniha rekordov práve odhalila najdrahší hamburger na svete – a ľudí to úplne zmiatlo. Táto ambiciózna buchta, prezývaná „The Golden Boy“, nie je typickou kombináciou mäsa, syra a uhorky.

@guinnessworldrecords Most expensive hamburger (single portion) 🍔✨ €5,000 (£4,295 / $5,967) by Robbert Jan De Veen at The Daltons 🇳🇱 The entire burger – named ‚The Golden Boy‘ – was made completely from scratch and was a recipe developed by Robbert himself. For €5,000, he wanted to ensure the burger was excellent quality as well as tasty. The bun is lightly toasted but still soft inside and is made using Dom Pérignon champagne. The onion rings are champagne battered, the beef is juicy wagyu, with the addition of king crab and caviar. Another show-stopping element is the bun which is completely covered in gold leaf and when picked up, gives you golden fingers! Robbert describes the taste as sweet, sour, salty, bitter and umami. Robbert is very confident in his cooking skills as he makes hundreds of burgers every week. The only thing he was nervous about was potentially dropping the burger in front of the crowd of people (with many cameras) who came to view the attempt. He says he almost tripped on the day, but luckily the plate stayed in his hand! #burger #fastfood #hamburger #guinnessworldrecords ♬ original sound – Guinness World Records

Ako už názov napovedá, je to v skutočnosti kvapkané v plátkovom zlate, zatiaľ čo samotný burger je vyrobený z prvotriedneho šťavnatého hovädzieho mäsa wagyu, posypaného kaviárom a krabom kráľovským. Dokonca aj jeho žemle a cibuľové krúžky sú tvorené z Dom Pérignon – ročníka šampanského, ktoré sa vydáva len v tej najvýnimočnejšej kvalite.

Zdroj: Xuân Thống Trần/Pexels

Ale jeho cena, ktorá priťahuje oči, nie je pre slabé povahy, pričom jedna porcia sa predáva za 5 000 EUR (4 295 £ / 5 967 USD). „Jeho chuť je opísaná ako sladká, kyslá, slaná, horká a umami, čo znamená, že má príjemnú pikantnú chuť,“ vysvetlil Guinnessov svet rekordov minulý týždeň. Vysokú cenovku majú na svedomí suroviny najvyššej kvality.

Zdroj: Valeria Boltneva/Pexels

Nie je prekvapením, že to na internete rozprúdilo dosť kontroverziu, keď rôzni ľudia tvrdili, že by nikdy nedokázali minúť toľko na jedno jedlo. Na TikTok jeden človek napísal: „Ak je to také drahé, radšej mi zaplatí 100 dolárov za každé sústo, ktoré zjem,“ ako sa ozvali iní na Instagrame: „Dokážem vyrobiť aj burger a predať ho za 6 000 dolárov,“. Iní ho vnímali aj ako urážku celosvetového problému s hladom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre