in

Prečo Austrálčania chodia bosí – video na TikToku opäť pobúrilo ľudí

Je ľahké predpokladať, že keď krajina hovorí rovnakým jazykom ako vy, budete mať s ňou spoločné veci. Ale hoci Američania a Austrálčania možno používajú spoločný anglický jazyk, určite existujú niektoré kľúčové kultúrne rozdiely. Turisti len nedávno začali objavovať jeden z najväčších rozdielov medzi Austrálčanmi a sebou samými, a je to dosť ohromujúce. Samozrejme sa o to nezabudli podeliť na sociálnych sieťach.

Nicola Romagna/flickr

Zatiaľ čo v USA a vo Veľkej Británii sú topánky povinnou súčasťou oblečenia, bez ktorej nikdy nevyjdete z domu, to isté sa nedá povedať o Austrálii, kde nie je ničím výnimočným vidieť ľudí chodiť po uliciach naboso.

Curtis a Darcie z Británie, ktorí sú momentálne na cestách v Austrálii, si na účte na TikToku nedávno položili otázku, prečo sa toľko Austrálčanov rozhodlo chodiť na verejnosti bez topánok.

@issycosss Aussies don’t wear shoes to the shops #fypシ ♬ original sound – Issycos

 

„Vážna otázka, prečo toľko Austrálčanov chodí bez topánok?“ napísali nad sériou klipov ľudí, ktorí chodia bosí.

„Sme jednoducho inak stavaní,“ komentoval to jeden Austrálčan, zatiaľ čo iný dodal: „Jednoducho austrálsky spôsob.“

issycosss/tiktok

Nie všetci však boli s touto výhovorkou spokojní, jeden z TikTokerov to komentoval: „Neviem prečo, ale mám z toho zimnicu,“ zatiaľ čo ďalší dodal: „Je to nechutné.“ Medzitým iní vyjadrili obavy o bezpečnosť, najmä vzhľadom na všetku divokú zver v Austrálii, a to je spravodlivá pripomienka.

„Pozor na zdravie a bezpečnosť! Mohli by ste stúpiť na niečo ostré a dostať choroby. Prosím, buďte v bezpečí,“ napísali, zatiaľ čo ďalší dodal: „Toto vyzerá bolestivo.“

CELEBRITY WORLD/youtube

Ak by ste niekedy pochybovali o tom, že je to naozaj austrálsky spôsob, len sa pozrite napríklad na hviezdy ako Chris Hemsworth a Jacob Elordi, ktorí sú pravidelne fotení, ako chodia bez topánok. Začiatkom tohto roka bol Hemsworth spozorovaný, ako sa prechádza bosý po Byron Bay a ak je to dosť dobré pre Thora, možno by to malo byť dosť dobré aj pre nás.

CELEBRITY WORLD/youtube

Ale vážne, na to, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať po tvrdej zemi bez topánok, musíte mať poriadne stvrdnutú kožu na chodidlách, pretože všetci sme už zažili nepohodlie pri chôdzi bez topánok po príchode z piesočnatej pláže alebo po kúpaní na kúpalisku.

Možno to nikdy nepochopíme, ale nezatracujme to, kým sme to aspoň nevyskúšali.

Zdroj 1, Zdroj 2

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre