in

Prečo vám posledná minúta prania pripadá dlhšia ako večnosť?

Kým vaša práčka konečne dokončí poslednú minútu cyklu, máte pocit, že ubehla celá večnosť. V čase, kým uplynulo 60 sekúnd, vaše deti mohli ísť na vysokú školu, získať prácu a založiť si vlastnú rodinu.

Spočiatku, keď vidíte, že sa vaše pranie chýli ku koncu, ste radi, že ste to zbadali v ideálny čas. Nemá zmysel odísť a začať robiť niečo iné. Takže tam môžete len tak stáť a čakať, však? Omyl – je to večných 60 sekúnd a každá jedna z tých údajných sekúnd je absolútne mučivá.

Ale prečo sa naše práčky kolektívne rozhodli oklamať nás, aby sme si mysleli, že zostáva len minúta – keď v skutočnosti to tak nie je? Manažérka kategórie práčovne pre Hotpoint UK, Vivien Fodor, vysvetlila, že za týmto šialenstvom je v skutočnosti metóda. Je si dobre vedomá toho, že veľa ľudí plánuje svoje domáce práce podľa časovania ich práčok, takže to spomaľuje ich upratovací ošiaľ a je to jednoducho obrovská otrava.

Zdroj: nytimes

Vivien povedala: „Ako pranie pokračuje, časovač nie vždy odráža celkový čas nastavený na začiatku a na konci sa môže líšiť o niekoľko minút. Aj keď rozdiel zvyčajne nie je veľký, môže to byť frustrujúce. Existuje však na to celkom dobré vysvetlenie.“

Ukazuje sa, že práčky sú v skutočnosti navrhnuté s ohľadom na vašu peňaženku, takže šetria zdroje všade, kde je to možné. Či už ide o vodu, energiu alebo aviváž, aj tieto spotrebiče sú v skutočnosti ekologickými bojovníkmi a chcú znížiť množstvo odpadu všade, kde je to možné.

Zdroj: henningselectrical

Vivien pokračovala: „Existuje množstvo kontrol, ktoré práčka počas svojho cyklu vykoná. Tie sú zvyčajne automatizované a slúžia na to, aby oznámili stroju, či naplnenie, pranie alebo odstreďovanie trvá viac alebo menej času, ako sa očakáva. V dôsledku toho stroj prispôsobí čas ukončenia v určitých bodoch cyklu – niekedy skôr, inokedy neskôr. Jediný rozdiel je v tom, že ľudia si to všimnú, až keď sa to stane neskôr.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre