in

Prestala som si holiť bradu a je mi jedno, čo iní hovoria – odkazuje ľuďom 42-ročná editorka z Južnej Afriky

Khosi Nkanyezi Buthelezi, 42-ročná nezávislá editorka z Južnej Afriky si prvýkrát všimla nadmerného ochlpenia na svojom tele v puberte, a to predovšetkým na tvári.

Ženy v jej rodine však mali podobné črty, a preto tomu mladá Khosi nevenovala až tak veľkú pozornosť. Rodina chápala nadmierne ochlpenie ako dar a symbol sily, a preto aj Khosi bola vedená k tomu, aby bola na svoju zdedenú výnimočnosť hrdá.

Jej práca ale vyžadovala, aby Khosi vyzerala spoločensky prezentatívne, a preto sa aj napriek nesúhlasu rodiny v ranných vekoch svojej dospelosti rozhodla pravidelne si bradu holiť. Čím viac si však svoju bradu holila, tým rýchlejšie rástla. Odstraňovanie chlpov voskom bolo dlhodobo finančne náročné a bolestivé a laserové odstránenie ochlpenia po desiatich zdĺhavých sedeniach pomohlo len na približne rok. Potom sa všetko vrátilo späť do starých fúzatých koľají.

Lekári tvrdia, že s jej hormonálnou rovnováhou je všetko v poriadku, a podľa mnohých testov, ktorými si juhoafričanka prešla zo zvedavosti, čo by mohlo rast jej brady spôsobovať, je Khosi úplne zdravá žena. Aj preto s odstraňovaním svojho ochlpenia definitívne prestala.

Napriek tomu, že u veľa ľudí vzbudzuje rôzne reakcie od zhnusenia, fascinácie až po vzor sebalásky, a častokrát sa stáva terčom šikany pre svoj netradičný vzhľad, rozhodla sa inšpirovať iných ľudí, aby sa nehanbili za svoju jedinečnosť. Občas musí sama sebe pripomínať, že nepotrebuje uznanie iných ľudí v tom, či je jej vzhľad estetický alebo nie. Najdôležitejšie pre ňu je, či sa páči sama sebe.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre