in

Príbeh hodný filmu – Pes utiekol novým majiteľom a prešiel takmer 60 kilometrov naspať do svojho pôvodneho domova

Zlatého retrívera Coopera odovzdali jeho predchádzajúci majitelia novej rodine v Dungannone v grófstve Tyrone v Severnom Írsku. Cooper však zo svojho nového domova utiekol len po niekoľkých hodinách, ktoré tam strávil. Cooperovi, ktorý bol podľa opisu „v novom prostredí mimoriadne bojazlivý“, sa podarilo vykĺznuť a začal mesačné dobrodružstvo, počas ktorého prešiel takmer 60 km späť do svojho pôvodného domova.

Dobrodružstvo psa hodné filmu

Cooper bol nezvestný 25 dní, počas ktorých unikal odchytu a prežil sám. Charitatívna organizácia Lost Paws NI, ktorá sa zaoberá stratenými domácimi zvieratami, spustila pátraciu akciu prostredníctvom zdieľania príspevkov na sociálnych sieťach a plagátov v oblasti. Zriadili tiež kŕmne stanice a uskutočnili domové prehliadky, aby sa porozprávali s miestnymi obyvateľmi. Napriek tomu, že niekoľko farmárov nahlásilo, že ho videli, nechali ho ísť ďalej, pretože nepredstavoval žiadne riziko pre ich ovce.

Cooperova záchrana a bezpečný návrat domov

Pátranie po Cooperovi nabralo dramatický spád 22. apríla, keď organizácia Lost Paws NI dostala tip, že pes bol spozorovaný, ako sa prechádza po poliach a potuluje sa okolo miestnych pozemkov. O päť dní neskôr dostali telefonát od občana, ktorý uviedol, že spoznal Coopera a videl ho bežať smerom k jeho starému domovu.

Nigel Fleming, Cooperov nový majiteľ, sa s Cooperom zoznámil niekoľko dní predtým v nádeji, že bude dobrou spoločnosťou pre jeho zlatého retrívera Molly. Cooper však utiekol, keď sa chystali vystúpiť z auta na prvú spoločnú prechádzku. Nigelovi sa uľavilo, keď dostal fotografiu Coopera, ktorý bol síce rozcuchaný, ale dýchal, a bol rád, že bol súčasťou jeho záchrany.

Na záver treba povedať, že Cooperovo odhodlanie a vernosť jeho bývalému domovu sú skutočne pozoruhodné. Teraz je chvalabohu v bezpečí a zdravý a zvyká si na svoj nový domov.

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Takto by vyzeralo 13 kreslených postavičiek, keby boli reálnymi ľuďmi

Bomby zo sociálnych sietí #725 – zlatokopka dostala v komentároch naložené