in

Prvý herec s Downovým syndrómom si zahrá v hlavnej úlohe na Disney +

Pätnásťročný Noah Matthews Matofsky je prvým hercom s Downovým syndrómom, ktorý si zahrá hlavnú úlohu vo filme spoločnosti Disney. Účinkuje v pripravovanom hranom filme s názvom Peter Pan a Wendy. Noah bol na túto úlohu vybraný spomedzi tisíc mladých hercov.

Disney Peter Pan
Foto: Disney

 

Noahova úloha vo filme

 

Vo filme Peter Pan a Wendy Noah hrá Slightlyho, jedného zo stratených chlapcov. Kvôli filmu strávil šesť mesiacov vo Vancouveri a bola to jeho prvá herecká práca. Do histórie sa zapíše tým, že sa stal prvým hercom s Downovým syndrómom v hlavnej úlohe spoločnosti Disney.

 

Skúsenosti z natáčania

 

Noah mal na pľaci úžasné zážitky. Mal vlastný príves, našiel si skvelých priateľov a naučil sa bojovať s mečom. Páčila sa mu aj práca so slávnymi hercami, ako je Jude Law, ktorý hral kapitána Hooka.

Noahove plány do budúcnosti

 

Noah chce študovať na hereckej škole a inšpirovať ďalších mladých ľudí s Downovým syndrómom. Jeho mama Kathryn hovorí, že Noah je na svoj extra chromozóm hrdý a verí, že je to rozdiel predovšetkým v učení, nie prekážka, ktorá by sa nedala prekonať.

 

Disneyho hraný Peter Pan

 

Spoločnosť Disney zverejnila prvý teaser k pripravovanému hranému filmu Peter Pan. Vo filme účinkujú Alexander Molony ako Peter Pan, Ever Anderson ako Wendy Darling a Yara Shahidi ako Cililing. Film bude k dispozícii na streamovanie od 28. apríla na Disney+.

 

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre