in

Psovi bolo diagnostikované vitiligo. Z čierneho sa po dvoch rokoch stal snehovo biely

Čierny pes v priebehu dvoch rokov úplne zbelel v dôsledku vitiliga, ochorenia, pri ktorom koža a srsť strácajú prirodzený pigment.

Koncom roka 2021, vo veku dvoch rokov, bolo Busterovi diagnostikované vitiligo. Toto ochorenie je spôsobené autoimunitným ochorením, ktoré spôsobuje, že oblasti kože, srsti, papule a pysku, ako aj ústnej a tvárovej sliznice strácajú pigment alebo farbu.

[OC] My dog Buster has the skin condition vitiligo. It causes depigmentation of the skin (and fur). The left photo is from 9 months ago. The right photo was taken today!
byu/TallyMatty inaww

Busterovmu majiteľovi Mattovi Smithovi bolo povedané, aby si dával pozor na podráždenie kože, ale okrem toho nemal byť zdravotný stav psa ovplyvnený. Matt si najprv všimol malé biele škvrny okolo Busterových očí, nosa a brady, ale deväť mesiacov po diagnostikovaní vitiliga bola už psia tvár posiata škvrnami.

Matt Smith sa pred niekoľkými rokmi po prvýkrát objavil na Reddite, aby ukázal, ako sa Busterova tvár zmenila za deväť mesiacov, odkedy mu diagnostikovali vitiligo.

Nedávno uverejnil ďalší príspevok, v ktorom oznámil, že jeho zvieratko úplne zbelelo, a zverejnil sériu fotografií dokumentujúcich túto zmenu.

„Keby si neukázal tú premenu, nikdy by som tomu neuveril,“ komentoval to jeden človek.

„Wow! Toto je najfascinujúcejšia vec, akú som za posledné roky na Reddite videl. Bol som si istý, že to bude fake, kým som si to neprešiel celé,“ napísal niekto iný.

My boy Buster (4yo) has completely changed from black to white over the course of the last 2.5 years.
byu/TallyMatty inaww

Pri pohľade na fotografie pred a po vedľa seba je takmer nemožné povedať, že ide o toho istého psa. Iste, oči sú rovnaké, ale inak je to ako deň a noc. Našťastie Matt Smith zdokumentoval Busterovu premenu počas posledných 2,5 roka pomocou fotografií a tak je pekne vidieť, ako sa postupne menila jeho farba.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre