in

Režisér „Mad Max: Furiosa: „Vo filme sa rieši nadčasový konflikt“

Aj keď sa film „Mad Max: Furiosa“ odohráva v postapokalyptickej budúcnosti, správanie hlavných postáv sa vracia do stredoveku k surovému, elementárnemu správaniu. Chceli by ste vedieť, aké konflikty rieši druhý diel Mad Max?

Zdroj: RafaDG/Deviantart

Tvorca série Mad Max George Miller uviedol, že najnovší príspevok v jeho postapokalyptickej ságe Furiosa (v piatok v kinách) stále hovorí o historických problémoch. Konflikty medzi preživšími a vojnovými veliteľmi, ktoré sa odohrávajú 40 až 50 rokov po kolapse spoločnosti, zostávajú nadčasové, povedal Miller.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MAD MAX: FURIOSA (@madmaxsaga)

„Aj keď sa to odohráva v postapokalyptickej budúcnosti, správanie sa vracia do temného stredoveku,“ povedal 79-ročný muž počas nedávnej tlačovej konferencie Zoom. „Vracia sa to k surovému, elementárnemu správaniu.“ Miller začal sériu v roku 1979, keď bývalý policajt Max Rockatansky (Mel Gibson) putoval pustatinou po tom, čo mu nájazdníci zavraždili rodinu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MAD MAX: FURIOSA (@madmaxsaga)

Furiosa je pôvodný príbeh postavy, s ktorou sa Max (teraz Tom Hardy) stretol v roku 2015 vo filme Mad Max: Fury Road. Furiosa ukazuje, ako bola mladá Furiosa (Alyla Brown) odvezená z jej domu v jedinej zostávajúcej bujnej oáze vegetácie. Dospelá Furiosa (Anya Taylor-Joy) vyrastala so svojím väzňom Dementusom (Chris Hemsworth) a neochotne sa spojila s Dementovým rivalom Immortanom Joeom (Lachy Hulme).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MAD MAX: FURIOSA (@madmaxsaga)

Keď Miller počas svojej 45-ročnej kariéry študoval rozprávanie príbehov prostredníctvom kina, povedal, že pozoroval, ako sa vzťahy divákov s filmami stali bezprostrednejšie. „Kedysi trvalo asi 10 rokov, kým sa dospelo k dohode o príbehu,“ povedal Miller. „Teraz sa to zrýchlilo, pretože všetky informácie a ľudská výmena sa veľmi zrýchlili.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre