in

Rodina z Bostonu ukazuje, aké je to žiť s kaukazským ovčiakom. Jeho veľkosť vás dostane

Táto rodina z Bostonu zdieľa, aké to je žiť so vzácnym strážnym psom podobným medveďovi. Yogi, kaukazský horský pes, totiž nie je bežný pes, ktorého stretnete na prechádzke v parku. O tomto plemene je známe, že sa používa špeciálne na stráženie a nájdete ich dokonca aj v prísne strážených väzniciach v Rusku. V USA sú celkom vzácni. Píše o tom Boredpanda.

Táto rodina z Bostonu však vedela, že by bol Yogi ideálny na stráženie ich domova a malej farmy a rozhodla sa ho adoptovať až z Rumunska, keď mal 10 týždňov. Yogiho mama Laura teraz zdieľa videá a momentky z ich spoločného života na sociálnych sieťach.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yogi Bear (@yogibearsmom)

„Ako šteniatko bol rozkošný a pochádzal z dlhého radu krásnych psov šampiónov, takže sme vedeli, že z neho vyrastie krásny pes, ale nie až takto krásny! Už ako šteňa bol obrovský, vo veku 10 týždňov mal 14 kíl a vo veku 3 a pol mesiacov mal takmer 23 kíl. Vo veku 10 mesiacov mal už takmer 63 kíl a prerástol niektorých dospelých psov v oblasti ako sú nemecká doga a bernský salašnícky pes,“ vysvetlila jeho majiteľka Laura.

„Prvý rok sme žili v komunite luxusných psov za 5000 dolárov mesačne, aby sme pomohli s jeho socializáciou a výcvikom. Miloval sa hrať so všetkými psami všetkých veľkostí a všetkými rôznymi ľuďmi. Keď bol starší, ostatní psi sa ho začali báť a rýchlo začali bitku, vrhli sa na nás a on im rýchlo ukázal, kde je ich miesto, kým sa nepodvolili. Našťastie, vďaka jeho tréningu sa veci nezhoršili. Nakoniec sme sa presťahovali do nášho domu s väčším pozemkom, ďaleko od hustejšej premávky, ľudí a psov,“ vysvetlila.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yogi Bear (@yogibearsmom)

Laura tiež prezradila, ako reagujú ľudia, keď vidia Yogiho na ulici.

„Keď sme s Yogim na prechádzke, každý sa zastaví, aby sa niečo vypytoval a fotil… teda z diaľky. Ľudia tiež zastavovali autá a nervózne sa pýtali, či ideme s medveďom alebo levom. On ignoruje ľudí a ich psov, ktorí sa idú zblázniť, keď ho vidia, no neustále sleduje hrozby,“ vysvetlila.

Medzi Yogiho obľúbené aktivity patrí stráženie domova, hranie sa s otcom a relaxovanie vonku.

„Môj manžel Brayden je jeho obľúbená osoba. Ale keď sa Brayden hrá so svojimi synmi, Yogi sa okamžite pustí do ochrany detí a držania otca preč od nich, čo je také roztomilé a zábavné. Úplne sa MILUJE hrať a spať v snehu! Bol na to stvorený a vo svojom prirodzenom živle vyzerá tak majestátne,“ dodala Laura.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yogi Bear (@yogibearsmom)

Rodina má tiež 3 deti. Yogi sa k rodine pridal, keď mal najmladší Donovan len 1 rok a vďaka tomu, že vyrastali spolu, je ich puto najsilnejšie. 

„Máme kopu videí, na ktorých dáva len ročný Donovan Yogimu povely a on ich počúva, hoci pochádzajú od dieťaťa, ktoré je tak drobné a ešte sa len učí hovoriť,“ prezradila majiteľka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yogi Bear (@yogibearsmom)

„Yogi nás absolútne zbožňuje a je tak lojálny. Vyzerá ako obrovský medvedík a chráni ako skutočný medveď, takže máme to najlepšie z oboch svetov. Máme úžasných ľudí z celého sveta, ktorí sú odborníkmi na plemeno, ktorí zbožňujú Yogiho a boli úžasní pri jeho výchove, ako aj skvelých priateľov/rodinu na našej ceste,“ dodala Laura.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Yogi Bear (@yogibearsmom)

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre