in

Rybník na Havaji záhadne zmenil farbu na žiarivo ružovú – odborníci hovoria, prečo je to dôvod na obavy

Rybník na Havaji sa záhadne zmenil na svetloružovú – odborníci vyjadrujú obavy z tohto bizarného fenoménu. Po tom, čo sa na sociálnych sieťach prvýkrát objavili zábery, sa k jazierku hrnuli zvedaví diváci.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monica Zavala (@lovin_adventures)

Dobrovoľníci v Národnej prírodnej rezervácii Kealia Pond na Maui, z ktorých niektorí žijú pri rybníku už 70 rokov, tvrdia, že nikdy predtým nič podobné nevideli. Bret Wolfe, manažér útulku, povedal, že ho ako prvý upozornil muž kráčajúci po pláži, ktorý mu povedal: „Deje sa tu niečo divné.“ Aj keď to môže vyzerať zábavne, úradníci si myslia, že príčina sfarbenia rybníka do ružova môže byť znepokojujúcejšia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Almie (@jayas_jungle)

Maui zažíva sucho, ktoré podľa vedcov môže byť zodpovedné za sfarbenie vody na ružovo. Toxické riasy boli najskôr považované za podozrivé, ale laboratórne testy zistili, že to nie je príčinou tejto netypickej farby. Namiesto toho môže byť vinníkom organizmus nazývaný halobaktérie. Halobaktérie sú typ archaea alebo jednobunkového organizmu, ktorým sa darí vo vodných útvaroch s vysokým obsahom soli.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shaka Guide | Travel Guide App (@shakaguide)

Slanosť vo výpustnej oblasti Kealia Pond je v súčasnosti dvakrát vyššia ako slanosť morskej vody. Pán Wolfe však povedal, že jazierko v minulosti prešlo obdobiami sucha a vysokej slanosti a zostáva záhadou, prečo sa jeho farba nezmenila aj predtým. Na potvrdenie zdroja transformácie je ešte potrebné vykonať analýzu DNA.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ourlog 아워로그 (@ourlog_official)

Predstavitelia prírodnej rezervácie upozorňujú návštevníkov, aby počas zisťovania príčiny nevstupovali do vody a nejedli tam ulovené ryby.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre