in

Scrabble dostáva najväčšiu aktualizáciu vo svojej 75-ročnej histórii. Niektorí fanúšikovia to považujú za kontroverzné.

Scrabble je od svojho uvedenia na trh pred 75 rokmi základom mnohých vianočných sviatkov a rodinných stretnutí. Fanúšikov však teraz čaká obrovský šok, pretože klasická stolná hra má po prvý raz vo svojej histórii dostať veľkú aktualizáciu.

Zdroj: Pixabay/Pexels

Slovná hra s názvom Scrabble Together bude teraz používať obojstrannú dosku so zmenami navrhnutými tak, aby umožnili ľuďom spolupracovať a hrať v tímoch. Hra bude tiež prístupnejšia pre tých, ktorí považujú slovné hry za odstrašujúce alebo ťažké a môžu ju hrať aj deti vo veku osem rokov pomocou jednoduchšieho bodovacieho systému.

Zdroj: Pavel Danilyuk/Pexels

Tieto významné zmeny oznámila firma Mattel, ktorá vlastní práva na výrobu slovnej hry mimo USA a Kanady. Gyles Brandreth, ktorý zorganizoval prvé britské národné majstrovstvá v Scrabble v roku 1971 a teraz je prezidentom Asociácie britských hráčov v scrabble, uviedol, že privítal nový „vzrušujúci“ štart.

Zdroj: Thirdman/Pexels

V relácii Today na BBC Radio 4 dodal: „Hráme pôvodnú hru, ale zmena je nevyhnutná. „Tvorcovia hry Scrabble zistili, že mladší ľudia, ľudia z generácie Z, nemajú celkom radi súťaživý charakter hry Scrabble. Chcú hru, v ktorej si môžete jednoducho užívať jazyk, slová, byť spolu a baviť sa pri vytváraní slov.“

Zdroj: Pavel Danilyuk/Pexels

Ray Adler, šéf hier v Mattel, povedal: „Scrabble skutočne obstálo v skúške časom ako jedna z najpopulárnejších stolových hier v histórii a chceme zabezpečiť, aby hra bola aj naďalej inkluzívna pre všetkých hráčov. Pre každého, kto kedy Myslel som si, že „slovné hry nie sú pre mňa“, alebo sa cítil trochu vystrašený klasickou hrou, režim Scrabble Together je ideálnou voľbou.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre