in

„Šéf mi povedal, že musím odísť z práce kvôli mojim prsiam. Nemôžem za to, že v kancelárii mrzlo.“

Mladá žena bola ohromená, keď ju jej manažér požiadal, aby opustila kanceláriu kvôli jej „tvrdým bradavkám“. Aj keď moderný pracovný odev môže zahŕňať ležérnejšie kúsky, stále existuje určitá miera očakávania, pokiaľ ide o to, ako by ste mali v práci vyzerať.

Zdroj: RDNE Stock project/Pexels

Jedna žena, ktorá pracuje ako inžinierka, tvrdí, že jej bola pri práci taká zima, že jej cez oblečenie bolo vidieť bradavky – a tvrdí, že jej manažér povedal, že to jej mužských kolegov „rozptyľuje“.

V 27-ročná pracovníčka uvádza: „Bola mi taká zima, že mi cez košeľu bolo vidieť bradavky, a to až do takej miery, že to zjavne jednému z mojich spolupracovníkov vadilo natoľko, že musel ísť kňučať k môjmu manažérovi.“

Zdroj: Katerina Holmes/Pexels

23-ročná spolupracovníčka sa na kolegyňu sťažovala, že by mala „prestať byť taká citlivá na teplotu“ a jej vzhľad označila za „neprofesionálny“. Zmätená žena hovorí, že jej povedali, že môže zvyšok dňa pracovať z domu, alebo opustiť kanceláriu a vrátiť sa, až keď sa prezlečie.

Keď si žena pýtala radu na sociálnej sieti Reddit, niekoľko ľudí navrhlo, aby kontaktovala personálne oddelenie ohľadom tohto problému.

Zdroj: Jopwell/Pexels

Jeden jednotlivec povedal: „HR je potrebné okamžite zapojiť, ak ešte nie je. Toto sa mení na problém sexuálneho obťažovania, ktorý aktívne ovplyvňuje vašu prácu. Vaše telo vykonávalo prirodzenú biologickú reakciu v dôsledku zmeny teploty. Je problém vašich spolupracovníkov, že vás sexualizujú, pretože sa nedokázali zastaviť pri pohľade na vaše prsia.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre