in

Selena Gomez objasnila smutný dôvod premeny svojho tela

Selena pred nejakým časom objasnila skrytú pravdu, ktorú tajila. Táto herečka a speváčka využíva svoj Instagram na to, aby sa vyjadrovala proti zahanbovaniu tela a obhajovala láskavosť. Hoci sa verejne vyjadrila, že jej nezáleží na názoroch ostatných na jej vzhľad, v zákulisí sa dial celkom iný príbeh.

Selena, ktorá má 31 rokov, priznala, že nehovorila celkom pravdu o tom, ako sa naozaj cítila. Priznala, že klamala a zakaždým, keď išla na internet a zverejnila svoju fotku, v skutočnosti ju to trápilo, aj keď povedala, že jej je to jedno. Komentáre boli zraňujúce. Dôvodom premeny jej tela je jej choroba.

Zdroj: selenagomez / Instagram

Jej váha začala kolísať kvôli liekom, ktoré musela začať užívať. Ľudia si robili rôzne domnienky a kritizovali ju. Ukázalo sa, že bola súdená kvôli svojmu zdravotnému stavu a chorobe, ktorá sa nazýva lupus. Lupus je chronické autoimunitné ochorenie. Vyskytuje sa, keď imunitný systém, ktorý má chrániť telo pred cudzími útočníkmi, ako sú baktérie a vírusy, omylom napadne vlastné tkanivá a orgány tela. V prípade lupusu môže táto autoimunitná reakcia postihnúť rôzne časti tela vrátane kože, kĺbov, obličiek, srdca, pľúc, mozgu, krviniek a iných orgánov. Presná príčina lupusu nie je úplne objasnená, ale predpokladá sa, že zahŕňa kombináciu genetických, environmentálnych a imunitných faktorov.

Zdroj: selenagomez / Instagram

Na zvládnutie svojej choroby berie Selena špeciálne lieky. Veľmi to ovplyvňuje jej telo a dôvodom jej premeny je vedľajší účinok liečby. „Keď tie lieky beriem, moje telo má tendenciu zadržiavať veľa vody a je to úplne normálne. Keď si s nimi dám pauzu, mám tendenciu schudnúť.“

Zdroj: selenagomez / Instagram

Selena len chcela podporiť každého, kto sa za niečo hanbí, aj keď tomu ostatní nerozumejú. Chce, aby o sebe ľudia vedeli, že sú skvelí. Áno, sú dni, keď sa cítime zle, ale ona radšej zostáva zdravá a stará sa o seba. Jej lieky sú dôležité a ona si myslí, že majú veľký vplyv na jej blaho.

Zdroj: selenagomez / Instagram

Láskavosť prekračuje kultúrne, jazykové a sociálne hranice a spája ľudí z rôznych prostredí v spoločnom záväzku k slušnosti a rešpektu. Vo svete, ktorý je často poznačený výzvami a rozdelením, sa láskavosť stáva základným katalyzátorom budovania empatickejšej, prepojenejšej a harmonickejšej spoločnosti, kde sa ľudia stretávajú, aby sa navzájom podporovali a pozdvihovali ľudského ducha.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre