in ,

Sir David Attenborough sa vo veku 97 rokov vráti na obrazovky s novým televíznym seriálom

David Attenborough vo veku 97 rokov prichádza s novým seriálom, ktorý má vyjsť koncom tohto roka. Ikonický vysielateľ sa tak rýchlo blíži k siedmej dekáde svojho vysielania. Na našich obrazovkách sa pritom prvýkrát objavil už v roku 1954. Píše o tom LADBible.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa A Life On Our Planet (@davidattenborough)

Väčšina ľudí si nebude môcť spomenúť na čas, predtým než tu bol Attenboroughov upokojujúci hlas, aby nám pomohol vzdelávať o životnom prostredí, a jeho lekcie budú naďalej pokračovať už túto jeseň. 

Len tri roky od jeho 100. narodenín bol Attenborough oficiálne potvrdený ako moderátor BBC Planéta Zem III. Táto správa prichádza viac ako 15 rokov po tom, čo Attenborough prvýkrát vyrozprával scény v pôvodnej dokumentárnej sérii Planet Earth, po ktorej nasledovalo jej pokračovanie v roku 2016.

Výkonný producent Mike Gunton o Attenboroughovej účasti v seriáli povedal: „Planéta Zem by nebola planétou Zem bez Davida, takže som rád, že moderuje tretiu sériu. Ako vždy, priniesol svoje obrovské nadšenie a múdrosť, povzbudzoval nás ohľadom našej novej perspektívy a naozaj si užíval pohľad na neobyčajné nové zázraky, ktoré sme preniesli na plátno.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa A Life On Our Planet (@davidattenborough)

Gunton prezradil, že úvodné scény nového seriálu boli natočené „v nádhernej britskej krajine presne na mieste, kde sa Charles Darwin prechádzal a premýšľal o svojich predstavách o evolúcii, ktoré otriasli Zemou“.

„Zdalo sa, že je to ideálne miesto pre Davida, aby predstavil Planétu Zem III a pripomenul nám zázraky aj krehkosť našej planéty,“ povedal Gunton.

Po stopách prvých dvoch sérií bude Planet Earth III pozostávať z ôsmich epizód, z ktorých prvých sedem bude predstavovať správanie zvierat z celého sveta, vrátane afrických vtákov Jacana, tropických lúčov Mobula a duchovného medveďa (baribala bieleho) z Kanady.

Na záver série bude ôsma a posledná epizóda Modrej planéty III poctou pre ľudských „hrdinov“, ktorí sa snažia zachrániť určité druhy zvierat pred vyhynutím.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre