in

SMRŠŤ: Prvé zábery z nového thrilleru Petra Bebjaka podľa bestselleru Jozefa Kariku

Začiatkom jari zamieri do kín na Slovensku nový film režiséra Petra Bebjaka, inšpirovaný knihou Smršť jedného z najpredávanejších autorov na Slovensku – Jozefa Kariku. Hlavné úlohy stvárnili Tomáš Maštalír a Anna Geislerová.

Pred pár dňami tvorcovia zverejnili trailer, ktorý divákom umožní nahliadnuť do napínavého a mrazivého príbehu hľadania odpovede na to, kto nesie zodpovednosť za jazdu smrti, pri ktorej zomreli štyria ľudia…

Mysteriózny thriller Smršť je pokračovaním úspešnej spolupráce spisovateľa Jozefa Kariku a režiséra Petra Bebjaka, ktorých Trhlina sa pri svojom uvedení do kín zapísala do dejín najúspešnejším víkendom slovenského filmu v domácich kinách. V celkovom rebríčku otváracích víkendov v slovenských kinách patrilo tržbám tohto filmu piate miesto.

„Úspech filmu Trhlina potvrdil, že tento žáner zaujíma divákov, rovnako ako ich zaujíma aj prostredie, v ktorom sa odohráva. Príbeh musí pôsobiť uveriteľne, aby divák mal reálny pocit, že niečo také sa naozaj môže stať. Že aj s ním si občas, tak ako s hrdinami nášho príbehu, môže myseľ zahrávať,“ hovorí režisér Peter Bebjak.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Bebjak (@peterbebjak)

Najnovší film bol knihou Smršť len voľne inšpirovaný, nejde o jeho priame prenesenie do podoby scenára. Motív a tajomno legendy, ktorá ovplyvňuje hrdinov príbehu a odráža ich bolestné tajomstvá, však zostali zachované.

„Diváci uvidia príbeh, ktorý je rozšírením a pokračovaním obľúbenej knihy. Vďaka tomu si ho užijú fanúšikovia Jozefa Kariku rovnako ako tí, ktorí knihu nečítali. Na plátno sa podarilo preniesť tajomno, ktoré budete doslova cítiť,“ potvrdzuje producent Rasťo Šesták zo spoločnosti DNA Production.

Zdroj: BONTONFILM SK/Youtube

Hlavným hrdinom filmu Smršť je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a skúsiť zachrániť vzťah.

Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vydá vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazným materiálom z vyšetrovania tragického prípadu.

Zdroj: BONTONFILM SK/Youtube

Odosielateľom je Langov kolega psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje. Smršť príde do slovenských kín 4.4.2024.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Protestujúci a úprimný pes, ktorého prestali baviť „bežné veci“, baví internet

Protest pred parlamentom