in

Sociálne siete zaplavil nový trend – bird test, ktorým ženy testujú priateľov. Podporujú ho dokonca aj vedci

TikTok je miesto pre všetko – či už zháňate rady, chcete sa zabaviť, alebo hľadáte ľudí, s ktorými sa dokážete stotožniť. Navyše niektoré virálne tiktokové senzácie nemusia byť len chvíľkovou zábavkou. Napríklad nový trend „bird test“, ktorý dokonca podporujú aj vedci. Píše o tom Inc.

Tento trend vraj môžete použiť vtedy, ak chcete zistiť, aký silný je váš vzťah. 

@alyssacardibBird test♬ original sound – Lyss Lyss

Ide o to, že ak ukážete na niečo zdanlivo bezvýznamné, no zároveň niečo čo je pre vás zaujímavé – ako napríklad farebný vták, ktorého zbadáte z okna – a váš partner odpovie so skutočným záujmom, potom je to znak toho, že je naozaj ten pravý.

John Gottman je jedným z popredných výskumníkov v oblasti toho, prečo niektoré vzťahy vydržia a iné sa rozpadnú. Podľa výskumu z Gottman Institute je jedným z najspoľahlivejších znakov toho, že vzťah je silný, to, ako partneri reagujú na niečo, čo sa nazýva „bids“, teda v preklade ponuky alebo snahy.

„Bid je akýkoľvek pokus jedného partnera k druhému o pozornosť, potvrdenie, náklonnosť alebo akékoľvek iné pozitívne spojenie. Bids sa prejavujú jednoduchými spôsobmi, úsmevom alebo žmurkaním, a zložitejšími spôsobmi, ako je žiadosť o radu alebo pomoc,“ vysvetľuje inštitút.

Zdroj: Pexels

A presne takouto bid môže byť napríklad to, že požiadate vášho partnera o to, aby sa pozrel z okna na zaujímavého vtáka na strome. 

Celý tento „bird test“ je tak v skutočnosti niečím, čo podporujú samotní odborníci, len je to podané štýlom, ktorý sa rýchlo stáva virálny na sociálnych sieťach. Niektoré trendy, ktoré testujú vašich partnerov, tak nemusia byť na škodu. Ďalším je napríklad „Teória šupky z pomaranča“, o ktorej sme vás tiež informovali v článku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hana Sim (@hanasim)

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Maslownahlave
5 mesiace dozadu

Ja zasa ako muž, dôrazne doporučujem sa okamžite rozísť so ženskou, ktorá má nechty také že nevie/nie je ochotná zvládať základné úkony v domácnosti.